banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Başkan Karabacak, sahil çalışmalarını inceledi

KOCAELİ(İHA) – Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, yapımı devam eden sahil 4. etap düzenleme çalışmaları ve Mini Marina’yı yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.Başkan Karabacak, Darıca Belediyesi tarafından projelendirilen...

ÇEVRE 26.10.2017, 14:47
425
Başkan Karabacak, sahil çalışmalarını inceledi

KOCAELİ(İHA) – Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, yapımı devam eden sahil 4. etap düzenleme çalışmaları ve Mini Marina’yı yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.

Başkan Karabacak, Darıca Belediyesi tarafından projelendirilen ve yapımı son aşamaya gelen sahil 4. etap düzenleme çalışmaları ve Mini Marina’nın bölgenin sayfiye alanı haline gelen Darıca sahiline değer katacağını söyleyerek, her iki projenin de yakında hizmete gireceğini müjdeledi. İncelemede konuşan Başkan Karabacak, “Darıca sahilde bulunan kum deposundan çimento fabrikasının alt kısımlarına kadar olan alanda devam eden Sahil 4. etap düzenleme çalışmaları tamamlandığında vatandaşlarımız bu bölgede sıcak piknik yapma imkanına kavuşacak” dedi.

Bölgede devam edecek çalışmalar hakkında bilgi veren Karabacak, “Asfalt serim ve taş tahkimat işlerinin ardından barbeküler, kamelyalar ve çocuk oyun parklarının inşası da tamamlandı. Peyzaj çalışmalarımız devam ediyor. Mini Marina’da da aynı şekilde çalışmalar ara vermeden devam ederken, projenin tamamlanmasıyla birlikte Darıcalı balıkçılar en büyük hayallerine kavuşmuş olacaklar. İçerisinde balıkçı teknelerinin bakım ve onarımlarına olanak tanıyan alanların yanı sıra, balıkçıların her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak tesislerinde olacağı mini marinanın içerisinde 2 adet deniz feneri, kontrol merkezi ve balık satış yerleri olacak. Her iki projede ana yollardaki düzenlemelerin yanı sıra yan bağlantı yolları da iyileştirilerek halkımızın bu alanlara rahatlıkla ulaşımına imkan sağlayacağız” diye konuştu.

Son olarak Darıcalılara yeni yaşam alanları açma adına çalışmalara devam ettiklerini ifade eden Karabacak, “Sahillerimiz her geçen gün yenilenen yüzüyle bölgemizin en önemli sayfiye alanları haline geldi. Seçim döneminde verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdiden vatandaşlarımıza ve bölgemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Karikatürü Tümü