Balkonda Asılı Kalan Ebabil Kuşunu İtfaiye Ekipleri Kurtardı

Mersin’de bir apartmanın balkonunda asılı kalan ebabil kuşu, itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak koruma altına alındı.Edinilen bilgiye göre, merkez Yenişehir ilçesi Bahçelievler Mahallesi’ndeki bir binanın 4. katının balkonunda, kanatlarından...

Balkonda Asılı Kalan Ebabil Kuşunu İtfaiye Ekipleri Kurtardı
Mersin’de bir apartmanın balkonunda asılı kalan ebabil kuşu, itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak koruma altına alındı.
Edinilen bilgiye göre, merkez Yenişehir ilçesi Bahçelievler Mahallesi’ndeki bir binanın 4. katının balkonunda, kanatlarından asılı vaziyette kalan bir kuşun çırpındığını gören vatandaşlar, itfaiye ekiplerine haber verdi. Vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri, ev sahibinin bulunmadığı dairenin balkonuna merdivenli araçla çıkarak, balkonun tavanında asılı vaziyette çırpınan ebabil kuşunu kurtardı.
İtfaiye görevlileri tarafından kanatlarına dolanan iplerden kurtarılan kuş, doğaya bırakılmasına rağmen uçamayınca, kontrol ve tedavisi yapılmak üzere yakında bulunan özel bir hayvan hastanesine götürüldü. Burada yapılan tetkiklerinde herhangi bir yarası ya da kırığı olmadığı tespit edilen kuşun, gelişimini tamamlayamadığı için uçamadığı belirlenince koruma altına alındı.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176