banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Meslek yüksekokullarında kalite eğitimleri başladı

Uludağ Üniversitesi, bütün meslek yüksekokulların ISO 9001 belgesine sahip olması için kolları sıvadı.Uludağ Üniversitesi, meslek yüksekokullarında toplam kalite yönetim sitemlerini hayata geçirmek için “kalite”eğitimlerine başladı....

BURSA 22.05.2017, 16:21
127
Meslek yüksekokullarında kalite eğitimleri başladı

Uludağ Üniversitesi, bütün meslek yüksekokulların ISO 9001 belgesine sahip olması için kolları sıvadı.

Uludağ Üniversitesi, meslek yüksekokullarında toplam kalite yönetim sitemlerini hayata geçirmek için “kalite”eğitimlerine başladı. UÜ Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Tayar’ın yürüttüğü kalite belgelendirme sürecinin hazırlık aşaması tamamlandı. Rektörlük B Salonu’nda meslek yüksekokulları kalite temsilcilerinden oluşan toplam 48 akademik ve idari personelin katılımı ile ilk eğitim TSE Baş Araştırmacısı ve Eğitim Uzmanı Necati Karahan tarafından verildi.

Yapılan ilk toplantıda katılımcılara bilgilendirmede bulunan MEYOK Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Tayar, “2017 yılı içinde yüksekokullarımızın kalite yönetim sistemi belgelerine sahip olmasını hedefliyoruz. Amacımız bütün meslek yüksekokullarımızın ortak kalite bakış açısına sahip olmasını sağlamaktır. Şu anda kalite belgesine sahip olan yüksekokullarımız da var. Ancak bizim hedefimiz bütün meslek yüksekokullarımızın kalite belgesi almasını sağlamak. Önemli olan kalite anlayışının okullarımızda yerleşmesi ve bu hedef doğrultusunda çalışmaların sürdürülmesidir. Ülkemiz Üniversiteleri arasında ilk olarak hayata geçirilecek olan bu uygulama hepimizi heyecanlandırmaktadır” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner255
4
az bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü