Engelleri Sanatla Aşacaklar

Bursa’nın Gürsu ilçesinde açılan Ahşap Süsleme Meslek Kursu ile engelli vatandaşların kendilerini geliştirmeleri sağlanacak. Engelliler, kurs açılışında, Belediye Başkanı Mustafa Işık’ın omzuna ellerine atarak, samimi pozlar poz verdi.Gürsu...

Engelleri Sanatla Aşacaklar
Bursa’nın Gürsu ilçesinde açılan Ahşap Süsleme Meslek Kursu ile engelli vatandaşların kendilerini geliştirmeleri sağlanacak. Engelliler, kurs açılışında, Belediye Başkanı Mustafa Işık’ın omzuna ellerine atarak, samimi pozlar poz verdi.
Gürsu Belediyesi ile Van Muradiyeliler Derneği tarafından hazırlanan ve Türkiye İş Kurumu tarafından finanse edilen Ahşap Süsleme Meslek Kursu başladı. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları zorlukları aşmalarına yardım edebilmek için üzerimize düşen hizmetleri en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bunun yanında, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sosyal, psikolojik açıdan da destek olmak maksadıyla önemli projeler hayata geçirdik. Bu kapsamda gerçekleştirilen bu projenin de önemli bir adım olduğunu düşünüyorum” dedi.
“Bende Varım Projesi” kapsamında, 12 Mayıs - 12 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Ahşap Süsleme Meslek Kursu’ nda 12 zihin engelli kursiyer eğitim alacak.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176