banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz;

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bolu Belediyesi olarak maça çıkmaya hazır bir takım gibiyiz. Her şeyimiz hazır ve bahar dönemimi bekliyoruz. Havalar düzelir düzelmez yoğun bir tempoyla yıl sonuna kadar bütün Bolu’nun üst yapı...

BOLU 02.03.2016, 16:40
Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz;
Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bolu Belediyesi olarak maça çıkmaya hazır bir takım gibiyiz. Her şeyimiz hazır ve bahar dönemimi bekliyoruz. Havalar düzelir düzelmez yoğun bir tempoyla yıl sonuna kadar bütün Bolu’nun üst yapı çalışmalarını bitirmiş olacağız” dedi.
Bolu merkezde bulunan 43 mahallesinin muhtarıyla bir araya gelen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bahar ayıyla birlikte yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Yılmaz, “Belediye olarak adeta maça çıkmaya hazır bir takım gibiyiz. Her şeyimiz hazır. Havalar düzelir düzelmez yoğun bir çalışmanın içerisine girerek inşallah bu yılsonuna kadar Bolu Merkez’de bulunan karış karış her alanda yol, parke taşı, kaldırım gibi tüm çalışmaları bitireceğiz. Bu konuda hem ekip hem malzeme hem de ekipman olarak kendimize güveniyoruz” diye konuştu.
Konuşmasının devamında Bolu Belediyesi’nin kurduğu yeni büz fabrikası ve bu yıl gerçekleştirilecek yeni kanalizasyon çalışmaları hakkında bilgiler veren Yılmaz, “Ayrıca yeni bir çalışmayı da bu yıl içerisinde tamamlamayı düşünüyoruz. Yeni kurduğumuz büz fabrikasında üretimlere başladık. 120’lik büz üretiyoruz ve bu büzlerle Bolu’nun kuzeyi ile güneyinin kanalizasyonunu birbirinden ayıracak ve kuzeyde yeni bir hat yapıp direk atık su arıtma tesisine bağlayacağız. Bu sayede ani yağmurlarda veya doğa olaylarında bir sıkıntı yaşamayacağız. Bu hat için gerekli olan büzleri en yakın Ankara’dan alsaydık buna vereceğimiz nakliye parası Bolu’da kuracağımız fabrikanın maliyetinden daha çok olacaktı ve bu sebeple biz de belediyemiz bünyesinde son derece modern bir büz fabrikası kurduk. Bu fabrika hem bizim ihtiyaçlarımızı karşılayacak hem de bölgenin en modern ve en iyi fabrikası olarak diğer illere de üretim yaparak beledimize yeni bir gelir sağlayacak” dedi.
Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?