banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Zhuhai Limanı rüzgar enerjisi ekipmanı üretimi için adım atıyor!

Çin'in Zhuhai Limanı, yenilenebilir enerji sektörüne doğru genişleme stratejisinin bir adımı olarak Tianneng Heavy Industries'in %18,37'lik hissesini alarak kontrolü ele alma planını duyurdu.

BİLİM VE TEKNOLOJİ 10.11.2020, 09:50 10.11.2020, 10:04 Halit Emre İbrahimoğlu
Zhuhai Limanı rüzgar enerjisi ekipmanı üretimi için adım atıyor!

Çin'in Zhuhai Limanı, yenilenebilir enerji sektörüne doğru genişleme stratejisinin bir adımı olarak Tianneng Heavy Industries'in %18,37'lik hissesini alarak kontrolü ele alma planını duyurdu. Qingdao merkezli Tianneng Heavy, açık deniz rüzgar trübinlerinin önemli bir üreticisidir.

Hisse alımına ek olarak, Zhuhai Port, Tianneng Heavy'e sermaye sağlamayı planlıyor ve bu da şirketteki hisselerini %29.9'a yükseltecek.

Zhuhai Limanı Ağustos ayında bir başka rüzgar enerjisi ekipmanı üreticisi olan Tongyu Heavy Industry'nin kontrolünde söz sahibi olmuştu.

Zhuhai Port, son birkaç yıldır faaliyetlerini aktif olarak çeşitlendiriyor. Liman şu anda yerel kıyı ve nehir pazarlarına hizmet vermek için bir toplu taşıma filosu geliştiriyor. Ayrıca insansız gemilerin geliştirilmesinde  Zhuhai merkezli Cloudrift şirketi ile ortaklık kurduğu belirtiliyor.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
8
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102