banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

KSS Line 15 gemisini Akıllı Gemi ve Uydu İletişim Paketi ile donatıyor!

Güney Kore merkezli KSS Line, Inmarsat tarafından desteklenecek olan Hyundai Global Services’ın (HGS) akıllı dijital gemi iletişim çözümleriyle 15 gemisi için anlaşma imzaladı.

BİLİM VE TEKNOLOJİ 21.10.2020, 10:27 21.10.2020, 10:40 Halit Emre İbrahimoğlu
183
KSS Line 15 gemisini Akıllı Gemi ve Uydu İletişim Paketi ile donatıyor!

Akıllı Gemi ve Uydu İletişim Paketi'nin, gemi operasyonlarını ve cihaz optimizasyonunu desteklemek için Hyundai Heavy Industries (HHI) Group tarafından geliştirilen ve Inmarsat’ın özel bant genişliği hizmeti tarafından desteklenen Entegre Akıllı Gemi (ISS) çözümünün bir kombinasyonu olduğu belirtiliyor.

Bu, HHI'nin ISS çözümünü uydu iletişim hizmeti ile birlikte tek bir paket olarak teslim ettiği ilk anlaşma olacak. HGS yöneticisi Ahn Kyoungsoo Ahn, "Bu denizcilikte dijitalleşme için bir dönüm noktasıdır.'' dedi.

Beş yeni gemi ve halihazırda faaliyette olan 10 gemi de dahil olmak üzere toplam 15 KSS Line gemisi sözleşme kapsamında. Beş yeni gemi, yapım aşamasından itibaren ISS ile donatılacak. Mevcut 10 gemiye ise, hava koşullarının ve gemi konumlarının aktarılması için ayrı ağ destek hizmetleri sağlanacak.

KSS Line sözcüsü, "Planımız, 2021 yılına kadar tüm filomuzun Entegre Akıllı Gemi ve Uydu İletişimi çözümlerini kullanarak faaliyet göstermesi" dedi.

Paket, Fleet Connect özel bant genişliği aracılığıyla, gemi ve kıyı arasında büyük hacimli verilerin hızlı ve kolay bir şekilde aktarılmasına olanak tanıyacak ve uzaktan operasyonları, gemi yönetimini, izleme ve analiz hizmetlerini kolaylaştıracak. Bu, geminin günlük iş trafiği ve mürettebat internet kullanımı için kullanılacak Fleet Xpress bağlantısından ayrı olarak sunulacak.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
24
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü