banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

HMM, yeni filo kontrol merkezini sergiledi!

Güney Koreli konteyner taşıyıcısı HMM, şirketin Busan'daki Ar-Ge merkezinde yeni Filo Kontrol Merkezi'nin açılışını yaptı.

BİLİM VE TEKNOLOJİ 23.09.2020, 10:59 23.09.2020, 11:00 Halit Emre İbrahimoğlu
193
HMM, yeni filo kontrol merkezini sergiledi!

Yüksek teknolojiye sahip filo kontrol tesisinde, HMM filosunun işleyişini izleyip, kontrol edebilecek. Ayrıca Gemiden kıyıya ve kıyıdan gemiye veri akışını sağlayan bağlantı için entegre bir platform sağlıyor.

Tesis, gerçek zamanlı izleme sistemi, gemi performansı, konumlar, yakıt tüketimi, okyanus hava durumu ve kargo bilgileri dahil olmak üzere tam görünürlük ile yoğun bilgi akışı sunuyor.

Gemiler ayrıca, makinelerde yapılan inceleme ve onarım çalışmalarını görüntüleme de dahil olmak üzere çok çeşitli gemi operasyonlarını destekleyen bir uzaktan kontrol sisteminden yararlanabilecek.

HMM, operasyonel verimlilik ölçütlerini analiz etmeye ve merkezden toplanan verilere dayanarak otonom gemilerin ticari uygulanabilirliğini keşfetmeye de devam edeceğini söyledi.

HMM'nin başkanı ve CEO'su Jae-hoon Bae, “Dijital yetenekler, rekabet avantajı sağlamanın temel unsurlarından biri haline geldi. Filo yöneticilerimizde operasyonel mükemmelliği ve verimliliği artırmaya yönelik çabaları hızlandıracağız. Akıllı gemi çözümlerini sadece yeni inşa gemilerimize değil, halihazırda faaliyette olan diğer gemilere de kademeli olarak uygulayacağız.’’ dedi.

Yorumlar (0)
22
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü