banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Havyard, Gemiler İçin Hidrojen Tahrik Sistemlerini Hazırlıyor

Havyard, Gemiler İçin Hidrojen Tahrik Sistemlerini Hazırlıyor

Havyard, Gemiler İçin Hidrojen Tahrik Sistemlerini Hazırlıyor

Norveçli gemi tasarımcısı Havyard, deniz taşımacılığı endüstrisi için hidrojen tahrik sistemlerini geliştirmek için yeni bir bölüm oluşturdu. Bir basın açıklamasına göre , yeni şirket Havyard Hydrogen olarak bilinecek ve 2021'de mevcut gemiler için eksiksiz hidrojen tahrik sistemlerine ulaşmayı hedefliyor.

Ana şirket, bu sistemlerin geliştirilmesinde birkaç yıldır yoğun bir şekilde çalışmalar yürütüyor. Hem Norveç yetkilileri hem de Uluslararası Denizcilik Örgütü , denizcilikten kaynaklanan emisyonları en az yüzde 50 oranında azaltmaya çalışıyor.

 Havyard Group CEO'su Gunnar Larsen, bu hedefin gemilerin sıfır emisyonla çalışmasını gerektireceğini söylüyor.

larse: "Hidrojen pazarına ilginin arttığını görüyoruz. Bu enerji türü, nispeten uzun mesafelerde seyreden büyük gemiler için teknolojik olarak en olgun olduğu için aynı zamanda sıfır emisyon üretir. Hidrojen konusundaki bilgi birikimimiz ve uzmanlığımızla, hidrojen sistemlerinin geliştirilmesi ve sunulmasında lider oyuncular arasında yer almak için mükemmel bir konumdayız. Gruptaki diğer şirketlerle işbirliği yaparak, köprüden pervaneye gemi tasarımları ve eksiksiz kontrol ve enerji sistemleri de sunabiliyoruz, ”diyor .

Osnes. "Havyard için bu çözümleri bir adım daha ileri götürmenin bir parçası olmak ve böylece devam eden yeşil değişime katkıda bulunmak çok ilginç olacak."

Havyard'ın Ar-Ge departmanından ve Havyard Hydrogen’in başkan yardımcısı Kristian Osnes, şöyle konuştu:. “Artık 3,2 MW yakıt hücreli bir sistem sunabiliriz. Bu, büyük gemilerin daha uzun mesafelerde sıfır emisyonla seyretmesini mümkün kılacaktır. Aynı zamanda, sistem ölçeklenebilir ve hem büyük hem de küçük gemiler tarafından kullanılabilir. " Bu ölçeklenebilirliğin bir kısmı, hidrojen depolama tankının bir geminin gövdesi içine esnek bir şekilde yerleştirilmesini içerir, bu da bir hidrojen tahrik sisteminin mevcut bir gemiye entegresini kolaylaştırır. Norveç ve dünyanın geri kalanı emisyon azaltma hedeflerine ulaşmak istiyorsa, emisyonları sıfıra indirebilecek çözümlere ihtiyacımız var. Hem pazarın hem de düzenleyici gerekliliklerin deniz taşımacılığı kaynaklı emisyonlarda önemli azalmalara neden olabilecek somut çözümlere yönelik talep yarattığı göz önüne alındığında, zamanlamanın doğru olduğuna inanıyoruz. "

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
banner102