banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Alman Oldendorff da yeni nesil yelkenleri deniyor!

Almanya merkezli Oldendorff Carriers, kuru dökme yük gemileri için rüzgar enerjisinin kullanıldığı bir tahrik sistemi çözümü geliştirmek üzere Anemoi Marine Technologies, Lloyd's Register ve Shanghai Merchant Ship Design and Research Institute ile ortak bir geliştirme projesi (JDP) imzaladı.

BİLİM VE TEKNOLOJİ 28.01.2021, 09:31 28.01.2021, 09:48 Halit Emre İbrahimoğlu
265
Alman Oldendorff da yeni nesil yelkenleri deniyor!

2022'de tamamlanması planlanan projede sistemin uzun seyirlerde test edilmesi için newcastlemax tipi bir dökme yük gemisinin güvertesine Anemoi'nin patentli dikey rotorlarının yerleştirilcek.

Oldendorff Carriers'ten Torsten Barenthin rotor yelken teknolojisinin diğer çevreci gelişmelerle kombinasyon için uygun bir tamamlayıcı çözüm olduğunu öne sürerek; “Bu ortak geliştirme projesi, şirketimizdeki diğer devam eden projelerle birlikte, filomuzda yeşil teknolojilerin geliştirilmesi ve uygulanmasına olan bağlılığımızın bir kanıtıdır. OC, gemi tasarımcısı, üreticisi ve klaslama kuruluşuyla ortaklık yaparak, gemilerimizin faaliyette olduğu tüm süre boyunca çevresel ve ticari faydalar sağlayan kapsamlı bir rüzgar teknolojisi uygulaması gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır." ifadelerini kullandı.

Oldendorff'tan yapılan açıklamada; “Gemi sahibi ve işletmeci olarak, sıfır sera gazı emisyonu elde etme çabalarımız sadece şirkete değil, tüm değer zincirine de fayda sağlıyor. Sürdürülebilir denizcilik projeleriyle faaliyetlerimizin genel çevresel etkisini azaltarak tüm paydaşlarımıza değer katmaya devam ediyoruz' ifadeleri yer aldı.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
11
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü