banner191

banner148

banner179

banner176

Yaz aylarında balığa ilgi azaldı

Bilecik’te, vazgeçilmez besin kaynağı olan balık satışlarında yaz aylarında durgunluk yaşanıyor.Zengin vitamin içeriği ve güçlü besin değeri ile faydaları saymakla bitmeyen balığın hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından mutlaka...

BİLECİK 03.08.2018, 13:05
Yaz aylarında balığa ilgi azaldı

Bilecik’te, vazgeçilmez besin kaynağı olan balık satışlarında yaz aylarında durgunluk yaşanıyor.

Zengin vitamin içeriği ve güçlü besin değeri ile faydaları saymakla bitmeyen balığın hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından mutlaka tüketilmesi gerekiyor. Fakat balığın tüketimi yaşanan yer ve mevsime göre değişiklik gösteriyor. Özellikle kış aylarında balığın çeşitliliği daha çok bulunuyor.

Bilecik’te balıkçılık yapan Emre Hoşgör, yaz aylarında kışa göre durgunluk yaşandığını belirterek, “Balık sezonunun kapanması demek büyük kayıkların balık avlamaması demek. Küçük böyle amatör dediğimiz gır, gır balıkçılığı devam ediyor hala. Balıklarımız dondurulmuş değil tazedir. Satışlarımız havalar biraz serin gittiği için normal çok iyi de değil çok kötü de değil. Zaten balık bir kültür olduğu için bir alışkanlık olduğu için balık sevenler yaz mevsiminde de tercih ediyor. Ama tabi kış aylarında yaz aylarına göre daha çok satış yapıyoruz. Fiyat aralıklarımız çupra ve levrek 30 lira, hamsi 15-20 lira arasında satışa sunulmaktadır” şeklinde konuştu.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
19°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?