banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Bozüyük Öğrenci Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

Bozüyük İlçe Öğrenci Meclisi ilk toplantısını Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın başkanlığında yaptı.Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya, Belediye Başkanı Fatih...

BİLECİK 02.03.2016, 17:11
Bozüyük Öğrenci Meclisi İlk Toplantısını Yaptı
Bozüyük İlçe Öğrenci Meclisi ilk toplantısını Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın başkanlığında yaptı.
Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, İlçe Öğrenci Meclisi Başkanı Ali İhsan Öztürk ve öğrenci temsilcileri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda, Meclis Yemini edildi. Toplantıda konuşan Bozüyük İlçe Öğrenci Meclisi Başkanı Ali İhsan Öztürk burada olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Öztürk, “Çalışmalara başladığımızda hepimiz çok heyecanlıydık. Zamanla özgüvenimiz arttı ve bu heyecanımızı yendik. Bir güç haline geldiğimiz zaman, meclis haline geldiğimiz zaman; daha fazla ileriye dönük olarak konuşmaya başladık. Şu anda gündemimizde üniversite tanıtım gezileri var. Belediyemizin desteği ile inşallah bu gezilerimizi gerçekleştirebiliriz” dedi.
Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ise, yaptığı konuşmasında öğrenci temsilcilerine seslenerek, “Kendinizi kesinlikle yararsız görmeyin. Seçilmişler çok önemlidir. Okulda yapılan seçimlerin ardından buraya kadar geldiniz. Sizi onların sesi olmanız için buraya gönderdiler. İster buna seçim deyin ister arkadaşlarınızla görüşüp buraya gönderdiler deyin. İnşallah burada güzel çalışmalar olur. Sizlerin fikirleriniz bizim için çok önemli. Belediye olarak 2 bin 880 öğrenci ile yaptığımız anket sonucunda çeşitli bilgiler elde ettik. Bu anketler bizler için çok değerli. Ankette sonucunda elde edilen verilere baktığımda en çok görmek istediğiniz üniversiteler, katılmak istediğiniz çeşitli faaliyetler var. Bizler bu isteklerinizi yerine getirmek için belediye olarak tüm imkânlarımızı kullanmaya hazırız. Bu anketlerde verdiğiniz cevaplar bizim için bir hareket planı oluşturacak. Sizlerin fikirleri; bizler için, yapacaklarımız için yol gösterecektir. Hepiniz farklı okullardan ve farklı yerlerden geliyorsunuz. Burada oluşturulacak fikir ortamı ve birlik beraberlik ortamı hepimiz için iyi olacaktır. Bozüyük’le ilgili çalışmalarda istediğiniz bir yenilik varsa burada dile getirmeniz önemli, belediye olarak yapılacaklar hayata geçerken bunlara tüm bakış açılarından fikir almak gerekli” diye konuştu.
Toplantının ilerleyen bölümünde Başkan Bakıcı, eğitimin öneminden ve bireylerin kendilerini yetiştirmesinin öneminden bahsetti ve öğrencilerle gelecekte ne yapmak istedikleri konusunda sohbet etti. Başkan Bakıcı ayrıca öğrenci temsilcilerine Teşekkür Belgesi de verdi.
Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?