banner191

banner148

banner179

banner176

Başkan Bakıcı’nın Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü mesajı;

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Mesajında; “18 Mart, sadece bizim şanlı tarihimizin değil insanlık tarihinin en önemli, en büyük...

BİLECİK 17.03.2017, 16:15
Başkan Bakıcı’nın Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü mesajı;

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında; “18 Mart, sadece bizim şanlı tarihimizin değil insanlık tarihinin en önemli, en büyük ve asalet dolu bir savaşın tarihidir” diyen Başkan Bakıcı “Çanakkale, hepimizin gönlünde bir istiklal meş’alesidir. Çanakkale Zaferi, sadece geçmişimizin bir aziz hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün en önemli ilham kaynaklarından birisidir. Çanakkale adına türküler yakılan, yüzyıllar geçse de unutulmayacak muhteşem bir kahramanlık destanıdır. Bu öyle bir destan ki, bugün bile, o yıllarda burada ölüp bizim topraklarımızda yatan atalarını ziyarete gelenlerin dahi dürüstlüğüne, insanlığına, adaletine ve vicdanına hayranlık duyduğu Mehmetçiğin destanıdır. Çanakkale Zaferimiz, tüm dünyaya Türk’ün vatanını, toprağını korumak için canı pahasına bir mücadele verdiğini ortaya koyarken, savaşta dahi insani duygularını kaybetmeyerek düşmanı ile ekmeğini, yemeğini paylaşacak kadar yufka yürekli olduğunu anlatan bir destandır. Milli birliğimizin ve beraberliğimizin en güzel örneği olan Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümünde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan başta gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” diye kaydetti.
Yorumlar (0)
19°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?