banner191

banner148

banner179

banner176

İvrindi’de mehteranlı çiftçi hayrı yapıldı

Balıkesir’in İvrindi ilçesinde, Kocaoba Mahallesinde düzenlenen geleneksel çiftçi hayrı büyük ilgi görürken mehteran ekibi de gösteri yaptı. Hayra Belediye Başkanı Recai Baytar ile Prof. Dr. Nevzat Aşık’da katıldı.Kocaoba Mahallesindeki...

BALIKESİR 22.05.2017, 13:48
İvrindi’de mehteranlı çiftçi hayrı yapıldı

Balıkesir’in İvrindi ilçesinde, Kocaoba Mahallesinde düzenlenen geleneksel çiftçi hayrı büyük ilgi görürken mehteran ekibi de gösteri yaptı. Hayra Belediye Başkanı Recai Baytar ile Prof. Dr. Nevzat Aşık’da katıldı.

Kocaoba Mahallesindeki geleneksel çiftçi hayrı çiftçileri buluşturdu. Kocaoba Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Gürkaş ve Mahalle Muhtarı Cevdet Aktaş’ın öncülüğünde bir araya gelen vatandaşlar, konukları ağırlamak için seferber oldu. İvrindi Anadolu İmam Hatip Lisesi mehteran ekibi de gösteri yaptı. Mahalle caminde okunan Mevlidin ardından Prof. Dr. Nevzat Aşık vaaz etti. Konuklara teşekkür eden Tertip Komitesi Başkanı Ahmet Kurcen, ”Her yıl yapılan hayrımızı bu yıl geleneklerimizin dışına çıkıp mehter takımı ile daha coşkulu bir hâle getirdik. Hayrımızın organizasyonunu, Kocaoba Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Göktaş ve Muhtarımız Cevdet Aktaş önderliğinde tüm köylülerimiz üstlendi. Organizasyon bir gün önceden başlarken, mevlit okunması ile başlayan etkinlik Prof. Dr. Nevzat Aşık hocamızın vaazı ile devam etti. Daha sonra dualar yapıldı. Konuklara, kavurma, keşkek, etli nohut, tatlı ve ayran ikramı yapıldı. Yemekten sonra Mehter marşları ile gönüllerimizin pası silindi. Birlik beraberlik ve kardeşlik duygularını güçlendiren Sıla-i Rahim yapmamıza vesile olan etkinliğimiz aylarca görüşemediğimiz dostlarımızla bizi buluşturdu. Başta dernek başkanımız Mehmet Gürkaş ve köy muhtarımız Cevdet Aktaş olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Yorumlar (0)
16°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?