banner191

banner148

banner179

banner176

Burhaniye’de Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 15 Nisandan beri devam eden Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği sona ererken, dereceye giren okullara ödülleri verildi. Şenliğe 11 ilkokul ve 12 ortaokul katılırken, yarışmanın finalini Kaymakam Hüseyin Öner’de...

BALIKESİR 12.05.2016, 18:54
Burhaniye’de Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 15 Nisandan beri devam eden Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği sona ererken, dereceye giren okullara ödülleri verildi. Şenliğe 11 ilkokul ve 12 ortaokul katılırken, yarışmanın finalini Kaymakam Hüseyin Öner’de izledi.
Burhaniye Atatürk Spor Salonu’ndaki şenlik süresince, tombik, kaleli yakan top, mendil kapmaca ve yağ satarım bal satarım oyunlarını oynayan öğrenciler büyük heyecan yaşadı. Düzenlenen final yarışmasını da, Kaymakam Hüseyin Öner, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Ceylan, Vergi Dairesi Müdürü İlker Serbez, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Sabri Pekşen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aytaç Ayaz ile okul müdürleri ve öğretmenlerde izledi. Düzenlenen yarışmalarda büyük heyecan yaşanırken, dereceye giren takımlara birer kupa verildi ve tüm oyunculara da birer madalya takıldı. Kaymakam Hüseyin Öner, başarılı öğrencileri kutladı. Kaymakam Öner,” Bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hepiniz, mahallenizde ve sokağınızda bu oyunları oynayın. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.
Yorumlar (0)
24°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?