Balıkesir'in Ayvalık ile İzmir'in Dikili ilçelerinde etkili olan fırtınada toplam 109adet teknenin battığı ve birçok teknede maddi hasar oluştuğu tespit edildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü, Balıkesir’de meydana gelen fırtınada oluşan maddi hasara dair bilgilendirmede bulundu.

Önceki gün meydana gelen Balıkesir Ayvalık ve İzmir’in Dikili ilçelerinde etkili olan fırtınada toplam 109 adet teknenin battığı belirlendi.

Denizcilik Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Liman Başkanlıklarımızca yapılan ilk belirlemelere göre Ayvalık’ta 56 adet özel, 14 adet balıkçı ve 10 adet gezi teknesinin, Dikili’de 29 adet özel teknenin battığı ve birçok teknede maddi hasar oluştuğu tespit edildi” denildi.

“YARALARI SARMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Fırtınanın etkisini yitirmesinin ardından başlayan hasar tespit ve kurtarma çalışmalarına Liman Başkanlıkları tarafından destek verilmeye devam ettiğini bildiren Denizcilik Genel Müdürlüğü, “Sahada maddi hasar yaşayan denizcilerimizin yaralarını sarmak için çalışıyoruz” açıklaması yaptı.

tekne_2-144.jpgtekne_1-172.jpg