banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Sezon açıldı, Karadeniz'de tık yok!

Avlanma yasağının sona erdiği 1 Eylülden itibaren denize açılan Rizeli balıkçılar, sezonun ilk günlerinde istedikleri avı yapamıyor. Nedeni ise Karadeniz'deki deniz suyu sıcakların

BALIKÇILIK 08.09.2010, 10:11
1929
Sezon açıldı, Karadeniz'de tık yok!

Sezon açıldı, Karadeniz'de tık yok!

Balık avı sezonunun açılmasının üzerinden 1 hafta geçmesine karşın Karadeniz'den balık çıkmıyor. Nedeni ise ...

Avlanma yasağının sona erdiği 1 Eylülden itibaren denize açılan Rizeli balıkçılar, sezonun ilk günlerinde istedikleri avı yapamıyor. Nedeni ise Karadeniz'deki deniz suyu sıcaklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve yaşanan heyelan felaketi.

Rize'deki büyük balıkçı teknelerinden birinin sahibi olan Bayram Ali Başlantı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da balık sezonunn kötü başlamasından şikayetçi. 

''Havaların sıcak gitmesi deniz suyunun da sıcak olmasına neden oldu. Deniz suyu sıcaklığını radarlar 28-29 derece olarak gösteriyor. Bunca yıldır bu aylarda deniz suyunun bu kadar sıcak olduğunu görmedim. Sonuç böyle olunca balık da az oluyor."

Ağlara balık değil, kütük takılıyor

Rize'de yaşanan sel ve heyelanlar sonucu derelerden denizlere çok sayıda kütük ve diğer maddeleri taşıması da balıkçılığı olumsuz etkiledi. Balıkçıların denize saldığı ağlara takılan kütük ve benzeri maddeler ağların yırtılmasına neden oldu. Heyelanın yaşandığı Gündoğdu açıklarına ise hiç ağ atılamıyor.

 

Yorumlar (0)
25
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü