banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

"Kadın'dan Balıkçı mı Olur?'" Dediler

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde balıkçıların 'Balıkçı abla' diye hitap ettikleri 50 yaşındaki Emine Gümüş, 20 yıldır eşi ile birlikte balık avına çıkıyor.

BALIKÇILIK 24.09.2012, 03:25
2141
Balıkçıların 'balıkçı Abla' dedikleri Emine Gümüş ilk yıllar kadından balıkçı mı olur?' denilerek yadırgandığını, ancak eşinin de desteği ile söylenenlere aldırmadığını, balıkçıların kendisine alıştığını söyledi.

Düzce'nin Akçakoca İlçesi'nde 50 Yaşındaki Emine Gümüş, 20 yıldır eşi ile birlikte balık avına çıkıyor.  Akçakoca'nın Ayazlı Mahallesi'nde oturan İlyas Gümüş ile Emine Gümüş çifti av sezonu ile birlikte denize açılmaya başladı. Gümüş çifti 6.5 metrelik tekneleri ile akşam çıktıkları balık avından sabah palamutla döndü. Limanda palamutları satan ve ağları düzenlenmesinde eşine yardımcı olan Emine Gümüş, denizi çok sevdiğini söyledi. 2 çocuk annesi Emine Gümüş, balıkçıların kendisine 'Balıkçı Abla' dediğini belirterek, "28 yıldır evliyiz. Bir gün eşime balığa beraber çıkalım mı? diye sordum. Eşim de kabul etti. Sonra beraber balığa çıkmaya başladık. 20 yıldır beraber balığa çıkıyoruz. İlk yıllar balığa çıkmam yadırgandı. 'Kadın balıkçı mı olur?' dediler. Eşim destek verdi ve aldırmadık. Şimdi herkes alıştı. Balık yakalamak mükemmel bir duygu sters topu gibi adeta. Tüm kadınlara tavsiyede bulunuyorum" dedi. Emine Gümüş, "Akşam limandan ayrılıp balık avına çıkıyoruz. Sabah da dönüyoruz. Evimden çok, teknemizde zaman geçirmeyi seviyorum" diye konuştu. Eşi İlyas Gümüş, eşinin severek bu işi yaptığını belirterek ''20 yıl önce beraber deniz açıldı ve çok sevdi. Yıllardır birlikte avlanıyoruz. O mutlu bende çok mutluyum'' dedi.
Yorumlar (0)
25
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü