banner191

banner148

banner179

banner176

İzmir Balık Haline Şafak Baskını

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler dün Bursa ve Balıkesir'deki balık hallerinde yaptıkları denetlemenin

BALIKÇILIK 09.11.2013, 00:33
İzmir Balık Haline Şafak Baskını

İzmir Balık Haline Şafak Baskını!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler dün Bursa ve Balıkesir'deki balık hallerinde yaptıkları denetlemenin ardından, bugün saat 04.00 sıralarında İzmir'de denetim gerçekleştirdi.

Şafak vakti başta Buca'daki balık hali olmak üzere, buraya balık getirenlerin kullandığı güzergahta yapılan denetimde jandarma ekipleri de hazır bulundu. Balık hali ve yolda balık getiren kamyonlarda balıkların boy, ağırlık ve tür denetimi yapıldı, nakil belgeleri incelendi. Mevzuata aykırı davrananlara 923 lira para cezası kesildi, balıklarına el konuldu. Uygulamada 6 bin 461 lira para cezasının kesildiği, uygun görülmeyen 310 kilo balığa el konulduğu belirtildi. Denetimle ilgili bilgi veren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Kontrol Denetim Birim Sorumlusu Yaşar Kayabaşı, "Denetimler kapsamında Su Ürünleri Tebliği ile getirilen av yasakları kontrol edildi. Bunun yanında balıkların boy yasağı, avlanma zaman yasağı, tür yasağı şeklinde kontrolleri yapıldı. Tebliğe uygun olmayan balıklara el koyuyoruz ve kurala uymayanlara 923 lira para cezası uyguluyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
22°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?