banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Edremitli balıkçılar Jaws yakaladı

Ege Denizi'nde avlanan balıkçı Ali ve Mustafa Şen kardeşlerin ağlarına 3.5 metre boyunda, 280 kilogram ağırlığında camgöz cinsi bir köpekbalığı takıldı.

BALIKÇILIK 07.03.2006, 12:25
1707
Edremitli balıkçılar Jaws yakaladı

Ege Denizi'nde avlanan balıkçı Ali ve Mustafa Şen kardeşlerin ağlarına 3.5 metre boyunda, 280 kilogram ağırlığında camgöz cinsi bir köpekbalığı takıldı.

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi açıklarında ağ atan Şen kardeşler, dev köpekbalığını ağlarında görünce şaşkına döndü.
 
Şen kardeşler, tekneye güçlükle çektikleri 3.5 metre boyundaki köpekbalığını Havran'a getirip sergiledi. Havranlılar, görüntüsüyle ürküten canavar balığı ilgiyle izledi.
 

Balıkçı Mustafa Şen, sardalya için attıkları ağlara dev köpekbalığı takıldığını belirterek, "daha önce hiç bu kadar büyüğünü görmemiştik...
 
Balıkçıların düşmanı
 
"Balığı tekneye çok zor çıkarabildik. 280 kilo ağırlığında ve 3.5 metre boyundaki balığın karnından beş kilo sardalya çıktı. Bu balık bizim ekmeğimizin düşmanı, tam bir canavar. Yakaladık, ekmeğimizi kurtardık" dedi.
 
Köpekbalığını kilosu 6-7 YTL'den satacaklarını anlatan Şen, "fabrikalar İtalya'ya ve Japonya'ya gönderiyor. Burada satmaya kalksak bir ayda bitiremeyiz. Buraya insanlara göstermek için getirdik, İzmir'e fabrikaya göndereceğiz" diye konuştu.

DenizHaber.Com

Yorumlar (4)
zekai KALDI 15 yıl önce
SADECE YAŞAMAK İÇİN 5 KĞ SARDALYENİN KÖPEK BALIĞI TARAFINDAN YENEREK SİZİN EKMEK PARANIZA ENGEL OLARAK GÖRDÜĞÜNÜZ ŞU HAYVANI DEĞİL SİZ BALIKCILARIN BU GÜZELİM DENİZLERDE BİLEREK VEYA BİMEYEREK VERDİĞİNİZ ZARARI VE KENDİ KENDİNİZ DAHA DOĞRUSU GELECEK NESLİN EKMEK PARASINA NASIL ENGEL OLDUĞUNUZU BİR KEZ DAHA GÖZDEN

GEÇİRMENİZDE FAYDA VAR,
GÖKHAN ERSÖZ 15 yıl önce
Kücukkuyu beldesi Balıkesir ili Edremit ilçesine bağlı değildir.

Çanakkale ili Ayvacık İlçesine bağlıdır.

sibel gümüş 15 yıl önce
Haberi hazırlayan arkadaşa KÜÇÜKKUYU'NUN çNAKKALE'NİN ayvacık ilçesine bağlı bir beldesi plduğu bilgisini vermek istedim. lütfen dehe dikkatli olalım
samet işcan 15 yıl önce
SAKIN KORAKCAK BİŞEY YOK BEN ZIPKINLA DALGIÇÇILK YAPIYORUM BU TÜR KÖPEK BALIKLARI BİR TAKIM SÜRÜ BALIKLAR NEDENİ İLE BURAYA GELMEKTEDİRLER BUNLARIN DAĞA BÜYÜĞÜ AYVALIK IN ÇEVRESİNDE VE SARIMSAKLI ÇEVRESİNDE GÖRÜLMEKTEDİR BUNLAR SADECE BALIK SÜRÜLERİ İÇİN BURAYA GELİRLE İNSANLARA BİR ZARARI YOKTUR
15
açık
Günün Karikatürü Tümü