banner191

banner148

banner179

banner176

Çanakkale'li balıkçılar tepkili

Çanakkale'de,gümrük sahası ilan edilip amatör balıkçılara kapatılan şehir merkezindeki iskelede, insanların balık tutmaya devam etmesi tepkilere sebep oluyor.

BALIKÇILIK 05.05.2005, 15:19
Çanakkale'li balıkçılar tepkili

ÇANAKKALE'Lİ BALIKÇILAR TEPKİLİ

Çanakkale'de,gümrük sahası ilan edilip amatör balıkçılara kapatılan şehir merkezindeki iskelede, bazı kişilerin balık tutmaya devam etmesi tepkilere sebep oluyor.

Kendilerinin yasağa uyduklarını belirten amatör balıkçılar, "İskelede balık tutmak yasak olmasına rağmen, bazı görevliler ellerine olta alıp balık tutuyor. Bu adaletsizlik. Bu yasaklar ya herkese uygulansın, ya da hiç uygulanmasın. Yetkililerden bu hususta adil olmalarını istiyoruz" dedi.

Bu arada, Çanakkaleli amatör balıkçılar, şehir merkezindeki iskelenin yasaklanmasının ardından Kilitbahir iskelesinin yan kısmında balık tutuyor. Belediye, daha fazla balıkçının bölgede balık tutmasını sağlamak için kayalıkların üzerine beton dökmeye başladı. Belediye yetkilileri, beton dökülen bölgede amatör balıkçıların daha rahat balık tutabileceklerini belirterek, çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını açıkladı.

Kaynak:İHA

DenizHaber.Com

Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?