Balık Değil Deniz Canavarı Sanki!

Shaun Brown isimli 14 yaşındaki genç, İngiltere'deki Leicestershire kasabasındaki Grand Union Kanalı'nda tuttuğu balığı görünce neye uğradığını anlayamadı.

Balık Değil Deniz Canavarı Sanki!

Balık değil deniz canavarı sanki!

Genç bir balıkçıysanız eğer arkadaşlarınızı etkilemek için tuttuğunuz balıkları gösterirken büyük bir hırs yapmanız muhtemel. Ancak böyle bir balığı yakalayınca iş biraz değişiyor mu ne?
 
LEICESTERSHIRE- Shaun Brown isimli 14 yaşındaki genç, İngiltere'deki Leicestershire kasabasındaki Grand Union Kanalı'nda tuttuğu balığı görünce neye uğradığını anlayamadı. Dev balığın çirkinliği karşısında gözlerini alamayan Brown, bunun bir kedi balığı olduğundan habersizdi ilk başta.

Balığın fotoğrafını çekip akvaryumculara gösteren genç, bu balık türünün normalde Panama ve Costa Rica'da yaşadığını ve ilk defa bir su yolunda bulunduğunyumu öğrendi.

Uzmanlar, hayvanın küresel ısınmadan dolayı göç etmek zorunda kaldığını ve bu kanala geldiğini belirtiyor. Bir akvaryum için oldukça büyük boyutlarda olan hayvan için Shaun Brown, "İlk başta onun bir deniz canavarı olduğunu sandım. Korkunç bir yüzü var. Böyle bir balığın buralara kadar nasıl geldiğini anlayamıyorum" dedi.

BALIK HAKKINDAKİ İLGİNÇ GERÇEKLER:
- Boyları yaklaşık 60 santimetredir. Dişiler genellikle daha büyük olur.
- Yosunla beslenir.

- Güney Amerika'da yaşar. Kirli sularda da yaşayabilir.
- Erkekler yumurtalara bekçilik yapar.
- En popüler akvaryum balıkları arasındadır. Akvaryumu yosunlardan temizleme görevi üstlenir.
- Latince adı 'hypostomus plecostomus' olarak bilinir.
- Susuz bir ortamda 30 saate kadar yakın yaşayabilir.

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176