banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Bakan Ersoy Eskimo usulü balık tuttu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kars’ta Eskimo usulü balık tutup, yüzeyi tamamen buz tutan Çıldır Gölü’nde atlı kızakla kaydı.

BALIKÇILIK 24.02.2020, 09:21
Bakan Ersoy Eskimo usulü balık tuttu

Bakan Ersoy Eskimo usulü balık tuttu

Doğu Ekspresi ile Kars’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, son günlerde yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi gören Çıldır Gölü’nü ziyaret etti. Ersoy, ilk kez geldiği Çıldır Gölü’nde önce atlı kızakla gezdi, ardından balıkçılar tarafından buz kırılarak atılan ağı çekti. Bakan Ersoy’un balıkçılarla birlikte çektiği ağdan ise çok sayıda balık çıktı. Eskimo usulü balık tutan Ersoy, bir balığı ise suya bıraktı.

ÇILDIR GÖLÜ'NÜN TURİZM POTANSİYELİ

Çıldır Gölü'ne ilk kez geldiğini ifade eden Bakan Ersoy, “Burada hem kızak hem de balık yakalama keyfi var. Burası aslında turizm açısından bir potansiyel haline getirilebilir. İnsanlara balık yakalattırma keyfi de yaşattırılabilir. Onunla ilgili ne yapabiliriz dönüşte bakacağız. Bunu turizm ekonomisine dönüştürmemiz lazım, üzerinde çalışma yapacağız” diye konuştu.

Bir süre beraberindekilerle birlikte göl üzerinde gezen Ersoy, daha sonra semaver çayı içti. Bakan Ersoy’a Çıldır Gölü’nde Vali Türker Öksüz, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Milletvekili Ahmet Arslan ile Milletvekili Yunus Kılıç, Kaymakam Abdil Koç, Belediye Başkanları Erçetin Altay, Coşkun Altun, İl Başkanı Adem Çalkın eşlik etti.

11-049.jpg12-045.jpg15-019.jpg13-038.jpg17-010.jpg16-015.jpg

DENİZHABER

Yorumlar (0)
banner225
kapalı
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?