banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Akdenizli Balıkçılar Gökova'da Buluştu

Akdeniz'in 6 ülkesinden küçük ölçekli balıkçılar Gökova Körfezi'nde bir araya gelerek deneyimlerini, sorunlarını ve çözüm önerilerini paylaştı.

BALIKÇILIK 09.04.2019, 09:40 Nermin İstikbal
Akdenizli Balıkçılar Gökova'da Buluştu

Akdeniz'in 6 ülkesinden küçük ölçekli balıkçılar Gökova Körfezi'nde bir araya gelerek deneyimlerini, sorunlarını ve çözüm önerilerini paylaştı.

İtalya, Hırvatistan, Yunanistan, Cezayir, Tunus ve Türkiye'den 20 küçük ölçekli balıkçı, Gökova Körfezi'nde buluşarak deneyimlerini paylaşıyor. Dünya Doğayı Koruma Vakfı Akdeniz Ofisi tarafından düzenlenen etkinlikte yasa dışı balıkçılıktan kaynaklanan haksız rekabet, denizlerde tanınmayan, türlerin sayısının artması gibi ortak sorunlara çözüm önerileri getirilmesi ve doğal kaynakların sürdürülebilir tüketimi için daha iyi yönetim stratejilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Gökova Körfezi'ndeki buluşma, WWF'in Akdeniz'e kıyısı bulunan 9 ülkede ve toplam 22 pilot alanda yürüttüğü "Küçük Ölçekli Balıkçılık Ortak Yönetimi" projesi çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Projeyle küçük ölçekli balıkçıların gelir kaynaklarının iyileştirilmesi ve balıkçılıkla ilgili yönetim süreçlerine katılımlarının sağlanmasını amaçlıyor.

Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102