banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Akdeniz Belediyesi Balıkçı Tekneleri İlaçlattı

Akdeniz Belediyesi, Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkıp dünyayı saran Covid-19 virüsü sonrası mücadele seferberliği kapsamında, balıkçı teknelerini ve balık ağlarını dezenfekte etti.

BALIKÇILIK 07.04.2020, 11:37 07.04.2020, 12:28 YAĞMUR GERZ
61
Akdeniz Belediyesi Balıkçı Tekneleri İlaçlattı

Akdeniz Belediyesi Balıkçı Tekneleri İlaçlattı

Akdeniz Belediyesi, coronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında, ilaçlama-dezenfekte hizmetine ilçe genelinde, özellikle de vatandaşların ortak kullanım alanlarında aralıksız şekilde devam ediyor.

Balıkçı tekneleri ilâçlandı

Yüzlerce kamu kurumu, okul, cami, kilise, eczane, emniyet müdürlüğü binaları, liman, serbest bölge, sanayi ve oto siteleri, sağlık ocakları, apartmanlar, alışveriş merkezleri ve semt pazarları, fabrika, tesis, depo ve antrepolarda Coronavirüs (Covid-19) salgınına karşı ilaçlama yapan mobil ekipler; Karaduvar Limanı ile balıkçı barınağına demirleyen gemi, tekne ve kayıkların yanı sıra balık ağlarını da dezenfekte etti.

Her yer dezenfekte ediliyor

Sağlık kurumlarına yönelik dezenfekte çalışmalarına da devam eden ekipler, son olarak Toros Devlet Hastanesi’nde ortak kullanım alanlarını ilaçlayıp arındırdı. Merkez-kırsal ayırımı yapmadan tüm mahallelere çıkarma yapan ekipler; gün içerisinde ayrıca Kuvvai Milliye Caddesi üzerinde bulunan işyerleri ve kaldırımlar ile Kazanlı, Mahmudiye, Müfide İlhan ve Nusratiye mahallelerinde salgına karşı ilaçlama yaptı.

Kırsal mahalleler de ilâçlandı

Akdeniz Belediyesi’nin salgınla mücadele amaçlı oluşturduğu mobil ilaçlama ekipleri, dezenfektan sıvı doldurulmuş arazözler yardımıyla ayrıca; Akdam, Bağlarbaşı, Bağcılar İhsaniye, Evci, Esenli, Sarıibrahimli, Nacarlı, Hebilli ve Camili mahallelerinin cadde, sokak ve meydanlarında da dezenfekte çalışması yaptı. Kırsal mahallelerde bütün gün çalışmalarını sürdüren mobil ekipler, çöp konteynırlarının dezenfeksiyonunu da gerçekleştirdi.

Yorumlar (0)
13
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü