banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Denize gidemeyenler süs havuzlarında serinlemeye çalışıyor

Türkiye’nin En Sıcak İlleri Arasında Yer Alan Aydın’ın Sahili Olmayan İlçelerinde Çocuklar Serinleyebilmek İçin Her Türlü Tehlikeyi Göze Alıyor. Tüm Uyarılara Rağmen Çocuklar Tehlikeye Aldırış Etmeden Belediyelerin Elektrikli Süs Havuzlarında Serinlemeye Çalişiyor.

AYDIN 22.07.2019, 10:14
Denize gidemeyenler süs havuzlarında serinlemeye çalışıyor

Türkiye’nin en sıcak illeri arasında yer alan Aydın’ın sahili olmayan ilçelerinde çocuklar serinleyebilmek için her türlü tehlikeyi göze alıyor. Tüm uyarılara rağmen çocuklar tehlikeye aldırış etmeden belediyelerin elektrikli süs havuzlarında serinlemeye çalışıyor.

Aydın’da bunaltan yaz sıcakları nedeniyle imkanı olan herkes, yaylaya ya da deniz kenarlarına akın etti. Çeşitli nedenlerden dolayı deniz kenarına ya da yaylaya gidemeyen ailelerin çocukları ise kendi yöntemleri ile serinlemeye çalışıyor. Meydanlardaki görsel amaçlı süs havuzlarına mesken tutan çocuklar görevlilerin tüm uyarılarına rağmen, gizlice yüzmeye uygun olmayan suya girip serinlemeye çalışıyorlar.

Elektrikli süs havuzlarının hem sağlık açısından hem de olası bir elektrik kaçağına karşı ölüm riski olmasından dolayı suya girmenin tehlikeli olduğunu belirten görevliler, çocukların ve ebeveynlerin bu yasağa karşı duyarlı olmalarını istedi.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?