banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner148

banner145

banner179

banner243

Aydın’da kamu binaları dezenfekte ediliyor

KORONAVİRÜS SALGININA KARŞI TEDBİRLERİ EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARAN AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İL GENELİNDE PEK ÇOK KAMU KURUMUNA DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİ KONUSUNDA DESTEK OLUYOR.

AYDIN 16.03.2020, 15:14
Aydın’da kamu binaları dezenfekte ediliyor

Koronavirüs salgınına karşı tedbirleri en üst seviyeye çıkaran Aydın Büyükşehir Belediyesi, il genelinde pek çok kamu kurumuna dezenfeksiyon işlemleri konusunda destek oluyor.

Türkiye’de de vaka sayısı hızla artan koronavirüs salgınına karşı tedbirleri sıkılaştıran Aydın Büyükşehir Belediyesi, belediye bünyesinde alınan tedbirlere ek olarak diğer kamu kurum ve kuruluşlarına da dezenfeksiyon desteği veriyor. Ekipler, Aydın’da Emniyet Müdürlüğü, kaymakamlıklar ve jandarma noktaları başta olmak üzere il genelindeki cezaevleri, okullar, postaneler, otobüs ve minibüs terminalleri, tüm toplu taşıma araçları, camiler, itfaiye binaları, otoparklar gibi ortak kullanım alanlarının tamamında dezenfeksiyon işlemi uyguluyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, tüm kamu kurumlarına destek vermeye devam edeceklerini belirtti. Virüsün yayılmaması için topyekûn önlem alınması gerektiğini hatırlatan Başkan Çerçioğlu, "Tüm kamu kurumlarımızla uyum içerisinde, talep edilen her ortak kullanım alanını dezenfekte ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Bizler salgına karşı önlemimizi alıyoruz. Vatandaşlarımızın da kişisel hijyen kurallarına riayet edeceklerine eminim. Büyükşehir Belediyesi olarak halk sağlığı adına Aydın’da ihtiyaç duyan tüm kurumlara destek vermeye devam edeceğiz. Aydın İl Sağlık Müdürlüğümüzle de koordineli bir şekilde çalışmayı sürdürüyoruz" diye konuştu.

Vatandaşlar ise, yapılan çalışmalar için Büyükşehir Belediyesi ekiplerine ve Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102