banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Yat dolandırıcılarına ‘Marina’ operasyonu

Ankara’dan Antalya’ya yerleşerek, lüks yatları pazarlığa girip, kapora vererek, tescillerini aldıktan sonra dolandırıcılık yaptıkları belirlenen 11 kişi ‘Marina’ operasyonunda yakalandı

ASAYİŞ 30.06.2020, 09:44 Nermin İstikbal
162
Yat dolandırıcılarına ‘Marina’ operasyonu

Yat dolandırıcılarına ‘Marinaoperasyonu

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Dolandırıcılık Büro amirliği ekipleri, ihbar üzerine Ankara'dan Antalya'ya yerleşerek, ofis tutup, lüks oto ile yat ticaretine başlayan kişiler için çalışma başlattı. Yapılan çalışmada şüphelilerin, lüks yatlara alıcıymış gibi pazarlığa girip, yüklü miktarda kapora vererek, güven kazandıktan sonra tescillerini de alarak, oto ile yat sahiplerini dolandırdıkları belirlendi.

ZENGİN İŞADAMI GİBİ POLIS

Parayı ödemeden kaybolan ve verdikleri çekleri de karşılıksız çıkan kişileri adım adım izledi. Şüphelilere yönelik Antalya, Eskişehir ve Ankara'da eş zamanlı yapılan 'Marina' adlı operasyonda, 11 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada, 4 silah ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerden örgüt lideri yardımcısı Ç.Ç.'nin kız arkadaşı T.D.'nin, örgütün muhasebecisi olduğu öğrenildi. H.H ifadesinde pişman olduğunu söyledi. Şebekenin çalışma yöntemini anlattı. N.K için "Zengin iş adamı gibi görünürdü" dedi. Şüpheliler, ifadelerinde, Antalya'ya tatile gittiklerini söyledi. Zanlıların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Yorumlar (0)
12
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü