banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

“Yasa Dışı Dinleme” Davası

Sivas’ta ‘örgüt kurma ve usulsüz dinleme’ iddialarıyla ilgili 12 polisin tutuksuz yargılandığı dava 6 Nisan’a ertelendi.Sivas 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 5’inci duruşmasına, tutuksuz yargılanan 12 polisin avukatları...

ASAYİŞ 02.03.2016, 18:18
“Yasa Dışı Dinleme” Davası
Sivas’ta ‘örgüt kurma ve usulsüz dinleme’ iddialarıyla ilgili 12 polisin tutuksuz yargılandığı dava 6 Nisan’a ertelendi.
Sivas 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 5’inci duruşmasına, tutuksuz yargılanan 12 polisin avukatları ile müştekilerin avukatları katıldı. Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, "Haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek", "Kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği", "Kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları kaydetmek", "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak" ve "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" suçlamalarıyla başlattığı soruşturmada, dosyaların birleştirilmesi amacıyla Ankara 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne muvafakat yazıldı. Yayın yasağı nedeniyle duruşmaya basın mensupları alınmazken dava 6 Nisan 2016 tarihine ertelendi.
Geçtiğimiz yıl Mart ayında Sivas merkezli 18 ilde operasyon düzenlenmiş ve tutuklanan 7 emniyet mensubu daha sonra serbest bırakılmıştı.
Yorumlar (0)
22°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?