banner191

banner148

banner179

banner176

Şile’de batan geminin çıkış yaptığı limanda sessizlik

Şile’de batan geminin çıkış yaptığı Bursa’nın Gemlik İlçesi’ndeik Roda Port Limanı acı haberle sessizliğe büründü. İHA ekipleri, o limanı görüntüledi.Bursa’nın Gemlik ilçesindeki Roda Port Limanı’ndan geçtiğimiz Cuma günü...

ASAYİŞ 01.11.2017, 12:49 02.11.2017, 12:14
Şile’de batan geminin çıkış yaptığı limanda sessizlik

Şile’de batan geminin çıkış yaptığı Bursa’nın Gemlik İlçesi’ndeik Roda Port Limanı acı haberle sessizliğe büründü. İHA ekipleri, o limanı görüntüledi.

Bursa’nın Gemlik ilçesindeki Roda Port Limanı’ndan geçtiğimiz Cuma günü 15.30’da demir tozu yükleyip Karadeniz Ereğli Limanı’na gitmek için yola çıkan Bilal Bal’a ait olduğu öğrenilen 78,5 metre uzunluğunda 13 metre genişliğindeki kargo gemisi İstanbul Şile açıklarında battı.

Gemi battıktan sonra hidrostatik fırlatma ile serbest kalarak yüzeye çıktıktan sonra uydu aracılığıyla sinyal gönderen EPIRB adlı cihazdan sinyal alındığı öğrenildi. Gelen haberlere göre Kıyı Emniyeti’ne bağlı 2 adet hızlı tahlisiye botu ile TCSG 74 adlı Sahil Güvenlik botu sabah saat 05.00’ten itibaren olay yerinde arama-kurtarma faaliyeti yürütüyor. EPIRB sinyalinin saat 04.00 civarında geldiği bildiriliyor. Geminin battığı tahmine edilen bölgede boş sandallar ve can yelekleri bulundu.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Hızırreis Deniz, Daire Başkanı Arslan Dede ve Suat Barlas’ın da Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait açık deniz destek gemisi “ERV Nene Hatun” ile olay yerine intikal ettikleri ve arama kurtarma çalışmalarını yerinde yönettikleri öğrenildi. Batan gemi, 1974 yapımı ve DEMSA Denizcilik’e kayıtlıydı.

Olayın anlaşılmasının ardından geminin battığı bölgeye havadan ve karadan kurtarma ekipleri gönderildi. Resmiyette 13 mürettebatı bulunan gemi boğazın serin sularına gömüldü. Gemi personeli 4 kişinin cesedine ulaşıldığı, çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (2)
rodaport 3 yıl önce
bu haberi hazırlayanın maksadı belli, limanın kaza yapan gemi ile özel bir yakınlığı olduğunu mu ima etmek istiyorsunuz. Biraz daha açık yazarsanız belki rezil yaklaşımıza bir mazeret üretebilirsiniz. Tüm insanlar aynı yerden çıkıyor ama şerefsizlerin çıktığı yeri ancak diğer şerefsizler gündem yapıyor.
AMAÇINIZ NE 3 yıl önce
Böylesine bir acı tufanı içerisinde insanlara DOĞRU BİLGİ vermek yerine Sözüm ona büyük gazetecililik başarısı ile (!) haber yapan denizhaber.com haber " sitecikleri"nin manşetindeki rezil başlık ile duyurmaya çalıştıkları haber, geminin kalktığı limanı sessizliğe büründü cümlesi ile sanki limanda SUÇ işlenmiş gibi töhmet altına almakla ve hedef göstermek ile amaçladıkları nedir?
EYYYYY Geminin "G" sinden anlamayan, Limancılığın "L" sinden anlamayan, sağa sola iki telefon açarak yalan yanlış cevap alan ve diğer haberlerden kopyala- yapıştır ile haber yapan bu iki haber müsveddeleri.
Sessizlik ile kastınız nedir? Siz yetkili mercilermisiniz? Denizcilik Bakanımısınız? Savcımısınız? Hakimmisiniz ? KİMSİNİZ ?
Bu liman kurumsal bir Holdingin parçası olup 10 yıldan fazla Türkiye Ekonomisine hizmet vermektedir ve hiçbir konuda hiç bir kimselere karşı SESSİZ kalmamıştır.

Sessiz kalınacak tek bir şey varsa oda kazazedelerin aziz ruhlarına karşıdır.
18°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?