Rus Pilotu Öldürdüğü İddia Edilen Alparslan Çelik’e Takipsizlik

Türk Hava Sahasını İhlal Ettiği İçin Düşürülen Rus Savaş Uçağının Pilotunu Paraşütle Atladıktan Sonra Suriye Topraklarında Öldürdüğü İddiasiyla Aranan Ve Silahlarla Yakalanması Üzerine 3 Nisan’da Tutuklanan Alparslan Çelik’e İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Takipsizlik Kararı Verdi.

Rus Pilotu Öldürdüğü İddia Edilen Alparslan Çelik’e Takipsizlik
Türk hava sahasını ihlal ettiği için düşürülen Rus savaş uçağının pilotunu paraşütle atladıktan sonra Suriye topraklarında öldürdüğü iddiasıyla aranan ve silahlarla yakalanması üzerine 3 Nisan’da tutuklanan Alparslan Çelik’e İzmir Cumhuriyet Başsavcısı takipsizlik kararı verdi.
Rus pilotunu öldürdüğü iddiasıyla İzmir’de gözaltına alınan ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet suçundan mahkemeye çıkarılan Alparslan Çelik, 3 Nisan’da İzmir 3’üncü Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.
Alparslan Çelik’in Türk hava sahasını ihlal ettiği için düşürülen Rus savaş uçağından paraşütle atlayan Rus pilotuna ateş edilmemesi yönünde yanındakilere ikazda bulunduğu ve İzmir Cumhuriyet Başsavcısı’nın bunun üzerine takipsizlik kararı verdiği öğrenildi. Alparslan Çelik’in kısa bir süre sonra tahliye edilmesi bekleniyor.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176