banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Kahraman Türk askerleri mültecileri böyle kurtardı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Ekiplerinin, Edirne'nin Enez İlçesi Açıklarında Botları Batmaya Başlayan Düzensiz Göçmenleri Büyük Bir Kahramanlıkla Kurtarmasının Görüntüleri Ortaya Çikti. Dev Dalgaların Arasında Kahramanca İlerleyen Mehmetçik Boğulmak Üzere Olan Göçmenleri Tek Tek Kurtardı.

ASAYİŞ 24.09.2019, 12:26
Kahraman Türk askerleri mültecileri böyle kurtardı

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin, Edirne’nin Enez ilçesi açıklarında botları batmaya başlayan düzensiz göçmenleri büyük bir kahramanlıkla kurtarmasının görüntüleri ortaya çıktı. Dev dalgaların arasında kahramanca ilerleyen Mehmetçik boğulmak üzere olan göçmenleri tek tek kurtardı.

19 Eylül’de Yunanistan’a ilerleyen ve içerisinde 39 düzensiz göçmenin olduğu lastik bot su almaya başladı. Düzensiz göçmenlerin yardım istemesi üzerine Sahil Güvenlik Botu bölgeye gitti. Düzensiz göçmenler Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca Enez açıklarında kurtarıldı.

Kahraman Türk askeri böyle kurtardı

Sahil Güvenlik güçlerinin Enez ilçesinde botları batmaya başlayan 39 düzensiz göçmeni kurtarma görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, fırtına ve dev dalgalara rağmen denizde ilerleyen Mehmetçik’in düzensiz göçmenleri kurtarmak için yoğun çaba sarf ettiği görülüyor. Zamanla yarışan askerler düzensiz göçmenleri tek tek sahil güvenlik gemisine alırken, denizde kalan göçmenler için ise bazı askerlerin kahramanca denize atladıkları, onları kurtarabilmek için canlarını hiçe saydıkları, son göçmenin kurtarılmasına kadar denizde kaldıkları görülüyor.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
13°
açık
banner102