banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Eş Başkanların Duruşması Ertelendi

Hakkâri’de görülen Özyönetim davasının 4. duruşması ertelendi.Hakkâri’de, 14 Ağustos tarihinde yapılan Özyönetim açıklamasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Hakkâri Belediyesi eş başkanları Dilek...

ASAYİŞ 02.03.2016, 16:35
Eş Başkanların Duruşması Ertelendi
Hakkâri’de görülen Özyönetim davasının 4. duruşması ertelendi.
Hakkâri’de, 14 Ağustos tarihinde yapılan Özyönetim açıklamasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Hakkâri Belediyesi eş başkanları Dilek Hatipoğlu, Nurullah Çiftçi ile DBP yöneticileri Fırat Ertunç, Erdem Şahin, İlhan Kaynak, Devrim Ecer ve Ali Tetik’in yargılandığı davanın 4. duruşması görüldü. Hakkâri 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Van Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Bekir Kaya, Hatice Çoban, Şırnak Belediyesi Eş Başkanı Serhat Kadırhan ile HDP ve DBP’liler katıldı.
Mahkeme heyeti, savunmaların ardından sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 25 Mart 2016 tarihine erteledi.
Adliye önünde açıklama yapan Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bekir Kaya, hukuksuzluğun devam ettiğini belirterek, hukuku ve anayasayı tanımayan bir Cumhurbaşkanı ile karşı karşıya olduklarını söyledi. Kaya, adaletin tecelli edeceğine inandıklarını belirterek "Ama burada olmadı. Bu sürecin ve bu kötü günlerin geçeceğine inancımız tamdır. Arkadaşlarımızın tutukluluk halinin devamına karar verildi. Duruşma 25 Mart’a ertelendi” diye konuştu.
Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?