DP World şirketinin yöneticisi Somali'de Öldürüldü

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli liman işletmesi DP World şirketinin yöneticisi Paul Anthony Fermosa, Somali'nin Bosaso Limanı'nda silahla vurularak öldürüldü.

DP World şirketinin yöneticisi Somali'de  Öldürüldü

Bae'li Liman Yöneticisi Somali'de  Öldürüldü

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli liman işletmesi DP World şirketinin yöneticisi Paul Anthony Fermosa, Somali'nin Bosaso Limanı'nda silahla vurularak öldürüldü.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli liman işletmesi DP World şirketinin yöneticisi Paul Anthony Fermosa, Somali'nin Bosaso Limanı'nda silahla vurularak öldürüldü. Bölgedeki medya kaynaklarının aktardığına göre, özerk Puntland'ın Bosaso Limanı'nda balıkçı kılığına girmiş bir kişi Fermosa'yı silahla vurarak öldürdü. Olayın hemen ardından Puntland güvenlik güçleri saldırganı etkisiz hale getirdi.

DP World şirketi, 2017'de Puntland'daki Bosaso Limanı'nın 30 yıl boyunca işletme ve geliştirme hakkını almıştı.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 15:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüsamettin Canbilen
Hüsamettin Canbilen - 5 ay Önce

DP world Berberra limanında aynı işi yapmak istemiş ancak Birleşik Arap Emirliği liman işletmekten ziyade buraya ABD askeri üs kurma niyeti ortaya çıkınca, Somali Land hükümeti ile anlaşmazlığa girmiştir. 400 milyon USD yatırım yapacağız sözünün arkasında ABD üssü olduğu ortaya çıktı. Somali Land bölgesinden kovuldular ve Putland bölgesinde Bosaso limanında aynı işi yapacaklardı. Peki bu durumda bize ne derseniz: Türkiye Somali ülkesinde askeri üs kuruyor,ordusunu eğitiyor,askerinin hertürlü ihtiyacını karşılıyor, Sebakin adasında Turizm bölgesi yaratıyor(???????) , vs vs. Boşuna mı yapıyor??? artık siz düşünün Babül Mendep Boğazının kontrolü neden bu kara önemli? Putland bölgesindeki petrol ve doğalgaz yataklarını kim biliyor? ABD neden bu ülkeye asker göndermiş ve sözde iç savaşı bitirmek için bizim '' ÇEVİK BİR'' paşayı burada ordu komutanı yaptı?? başka general bulamadı mı kendi ordusunda veya Türk ordusunda??? Bu bölgeyi ve gelişmeleri iyi takip edin. Sudan'da Türkiye neden 50-100 senelik tarım arazisi kiraladı? Sudan neden ikiye bölündü? Dünyanın en zengin yeraltı su yatağı nerede?(Güney Sudan) EL BEŞİR(Sudan devlet başkanı) niye suçlu ila edildi?

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176