banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Denizde kaybolan liseli genci arama çalışmaları sürüyor

Zonguldak’ta kuzeni ile girdiği denizde kaybolan 17 yaşındaki liseli genci ikinci günde arama çalışmaları devam ediyor. Sahil Güvenlik helikopteri de çalışmalara havadan destek veriyor.Edinilen bilgiye göre, Kars’ta yaşayan 17 yaşındaki...

ASAYİŞ 09.08.2017, 11:17
110
Denizde kaybolan liseli genci arama çalışmaları sürüyor

Zonguldak’ta kuzeni ile girdiği denizde kaybolan 17 yaşındaki liseli genci ikinci günde arama çalışmaları devam ediyor. Sahil Güvenlik helikopteri de çalışmalara havadan destek veriyor.

Edinilen bilgiye göre, Kars’ta yaşayan 17 yaşındaki lise öğrencisi Şahin Ölmez, inşaatta çalışmak üzere geldiği Zonguldak’ta yakınları ile birlikte sıcak havayı fırsat bilip denize geldi. Kapuz Caddesi Uzunkum mevkisinde kendisi ile aynı yaşta olan kuzeni Fırat Altun ile birlikte dev dalgalar arasında denize giren talihsiz genç denizde çırpınmaya başladı. Yüzme bilmediği öne sürülen genç, bir süre sonra gözden kayboldu. Kuzeni Fırat Altun ise plajdaki bir vatandaş tarafından kıyıya çekildi. Olayın ardından AFAD ve Sahil Güvenlik ekipleri arama kurtarma çalışması başlattı. Denizde şiddetli dalganın olması sebebiyle dalış yapan dalgıçlar zor anlar yaşadı.

Havanın kararması ile durdurulan arama kurtarma çalışmaları sabahın erken saatlerinden itibaren yeniden başladı. Denizdeki dev dalgalar arama çalışmalarının ikinci gününde de ekiplere zor anlar yaşattı. Sahil Güvenlik’e ait bot denizden, helikopter ise havadan arama çalışmalarına destek verdi. AFAD’ın arama kurtarma köpeği Afet de kıyıdan arama kurtarma çalışmasına katıldı.

Kars, Ankara ve Mersin’den gelen Şahin Ölmez’in yakınları ise endişeli bekleyişlerini sürdürüyor. Ölmez’in yakın akrabası Maksut Özbakır, "Helikopter havadan daha iyi arıyor. Bizim herhangi bir şikayetimiz yok. Biraz daha ilgilenilmesini rica ediyoruz. Niye dalgıçlar dalmıyor diye bir sorunumuz yok. Ankara ve İstanbul’dan gelenlerle buluşup buraya geldik. Bekleyişimizi sürdürüyoruz" diye konuştu.

Gencin annesi ve halasının fenalaşarak hastaneye kaldırıldıkları öğrenildi.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
30
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü