Bodrum Akyarlar’da 18 düzensiz göçmen yakalandı

Bodrum’dan Yunanistan adalarına kaçak yollardan geçmeye çalışan 18 yabancı uyruklu göçmen Sahil Güvenlik ekiplerinin denizde müdahalesi ile yakalandı.Edinilen bilgiye göre, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığınca göçmen kaçakçılığının...

Bodrum Akyarlar’da 18 düzensiz göçmen yakalandı

Bodrum’dan Yunanistan adalarına kaçak yollardan geçmeye çalışan 18 yabancı uyruklu göçmen Sahil Güvenlik ekiplerinin denizde müdahalesi ile yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığınca göçmen kaçakçılığının önlenmesi ve organizatörlerin yakalanması maksadıyla yürütülen çalışmalar kapsamında; Bodrum-Hüseyin Burnu feneri Akyarlar açıklarında fiber tekne içerisinde bir grup düzensiz göçmen tespit edildi. Bölgede görevli bulunan Sahil Güvenlik botu tarafından tespit edilen tekne durdurularak yapılan kontrollerde tekne içerisinde 7 Suriye uyruklu, 5 Filistin uyruklu, 6 Irak uyruklu olmak üzere 18 düzensiz göçmen kurtarıldı. Teknede 7 erkek, 7 kadın, 2 erkek çocuk, 2 kız çocuk ile birlikte bir Suriye uyruklu şahıs organizatör şüphelisi olarak yakalandı.

Yakalanan şahıslar Turgutreis Sahil Güvenlik İskelesine getirildikten sonra sağlık kontrolleri ve gerekli ihtiyaçları giderilmesinin ardından Emniyet birimlerine teslim edildi.

Kaptan Haber Ajansı

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176