banner191

banner148

banner179

banner176

Beyşehir baraj gölünde balık avından kullanılan yasak ağ ele geçirildi

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, baraj gölünde yasak olmasına karşın kaçak su ürünleri avında kullanılan 1 kilometre uzunluğunda balıkçı ağı ele geçirilirken, ağa takılan canlı balıklar ise tekrar baraj sularına bırakıldı.Edinilen...

ASAYİŞ 03.04.2017, 10:46
Beyşehir baraj gölünde balık avından kullanılan yasak ağ ele geçirildi

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, baraj gölünde yasak olmasına karşın kaçak su ürünleri avında kullanılan 1 kilometre uzunluğunda balıkçı ağı ele geçirilirken, ağa takılan canlı balıklar ise tekrar baraj sularına bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre, oltayla turna ve İsrail avının serbest olduğu baraj gölünde olta ile avlanan bir amatör avcı oltasına balıkçı ağı takıldığını Konya Amatör Olta Balıkçıları, Kara Avcıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği’ne (KAOBDER) bildirdi. Dernek tarafından alınan bu ihbar üzerine bölgeye jandarma ve KOSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan baraj güvenliği ekipleri sevk edildi. Ekipler tarafından su yüzeyinde ve derinliklerinde yapılan çalışmanın ardından yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki balıkçı ağı, baraj gölünden çıkarıldı ve ağ gözlerine takılı vaziyette bulunan canlı ve cansız balıklar saptandı. Canlı olduğu belirlenen çok sayıda aynalı ve pullu sazan, sudak ve tatlı su kefali türleri yeniden baraj sularına salınırken, istilacı tür olan İsrail sazanları ise hayır kurumlarına verilmek üzere alıkonuldu.

Ekipler, sahibi belirlenemeyen ve kaçak avlanmada kullanılan balıkçı ağları yakarak imha etti.
Yorumlar (0)
24°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?