banner191

banner148

banner179

banner176

Alkollü mekanlarda denetim gerçekleştirildi

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı, Kumbağ ve Barbaros’ta bulunan gece kulüpleri ve alkollü restoranlarda eş zamanlı denetim gerçekleştirdi.Süleymanpaşa Belediye...

ASAYİŞ 22.05.2017, 10:09
Alkollü mekanlarda denetim gerçekleştirildi

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı, Kumbağ ve Barbaros’ta bulunan gece kulüpleri ve alkollü restoranlarda eş zamanlı denetim gerçekleştirdi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın da katıldığı denetimlerde Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince umuma açık istirahat yerleri ile ilgili mevzuatlar çerçevesinde ilçe merkezinde faaliyet gösteren gece kulüpleri ve alkollü lokantalarda, iş yeri açma ruhsatı ve canlı müzik ruhsatı başta olmak üzere, mesul müdürlük, satışa sunulan ürünler ve genel temizlik kuralları kontrol edildi.

Jandarma, kaçak içki kontrolü yaptı

İlçe Jandarma Komutanlığı personeli üst araması ve kimlik kontrolünün yanı sıra, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (TAPDK) Belgesi, Barkotlu Ürünleri İnceleme Sistemi (BÜİS) ile mekanlarda bulunan içkilerin kaçak olup olmadığını kontrol etti, çalışanların çalışma belgelerini de kontrol etti.

Mevzuatlara uymayan işletmelere idari yaptırım uygulandı

Zabıta ve jandarma ekipleri, yapılan denetimler kapsamında, mevzuat kurallarına aykırı davranan bazı iş yerlerine idari yaptırım uygularken, bazı iş yerlerine de eksiklerini tamamlaması ve kurallara uyulması hususunda uyarılarda bulunuldu.

"Kaliteli hizmet sunan esnaflarımızı tebrik ediyorum"

Gece saat 11 sularında başlayıp, geç saatlere kadar devam eden asayiş ve huzur uygulaması ile denetimlerin akabinde açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, "Halkımızın huzuru ve sağlığını korumak için bize destek veren İlçe Jandarma Komutanlığı personeli ile birlikte alkollü restoranları ve gece kulüplerini denetledik. Bizim için en önemli konuların başında halkımızın özellikle gıda güvenliğinin sağlanmasıdır. Bu konuda gerekli hassasiyeti gösteren esnaflarımızı tebrik ediyorum. Halkımızın sağlığını korumak ve kollamak adına bu gece İlçe Jandarma Komutanlığı personeli ile beraber çalıştık ve bundan sonra da diğer kurumlar ile koordineli çalışarak, rutin bir şekilde denetimlerimiz devam edecektir" diye konuştu.
Yorumlar (0)
20°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?