banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Aden Körfezi'nde bir gemiye korsanlar silahlarla saldırdı!

Aden Körfezi'nde gemicilik ve denizcilik faaliyetlerini koordine eden Birleşik Krallık Denizcilik Ticareti İşlemleri Şirketinin resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, "Aden Körfezi'nde bir geminin korsan saldırısına uğradığı" ifadesi kullanıldı.

ASAYİŞ 18.05.2020, 00:20 18.05.2020, 11:38 Nermin İstikbal
178
Aden Körfezi'nde bir gemiye korsanlar silahlarla saldırdı!

Aden Körfezi'nde bir gemiye korsanlar silahlarla saldırdı!

Aden Körfezi'nde gemicilik ve denizcilik faaliyetlerini koordine eden Birleşik Krallık Denizcilik Ticareti İşlemleri Şirketi'nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, "Aden Körfezi'nde bir geminin korsan saldırısına uğradığı" ifadesi kullanıldı. Köprüüstü isabet eden mermilerden küçük hasar gördü, ancak Stolt Apal'da herhangi bir yaralanma olmadı. Arap Yarımadası ve Afrika Kıtası'ndaki Somali Yarımadası arasında bulunan Aden Körfezi'nde hareketli saatler yaşandı. Yapılan açıklamada körfezde iki hücum botlu korsanların "Stolt Appal" gemisine saldırdıklarını duyurdu.

Gunfire, korsanlar Pazar günü Yemen yakınlarındaki İngiliz bayraklı bir petrol tankerine saldırdıklarında değiştirildi.

Korsanlar, İngiltere'deki Aden Körfezi'nde Yemen ve Somali arasındaki bölgede, saat 12.30'da Stolt Apal'e ateş ettiler. Tanker hasar gördü, ancak kimse yaralanmadı. Sky News'e gönderilen bir açıklamada, geminin sahibi Stolt-Nielsen, 185 metrelik kimyasal tankere altı silahlı korsanla 2 sürat botu tarafından Pazar günü saldırıya uğradığını doğruladı.

"Stolt Apal'daki silahlı muhafız ekibi tarafından birden fazla uyarı ateşi açıldıktan sonra, korsanlar gemiye ateş açtı.

"Silahlı muhafız ekibi ateş açarak karşılık verdi, bir korsan teknesini etkisiz hale getirdi devre dışı bıraktı kovalamaca sona erdi.
Şirket web sitesinden yaptığı açıklamada;  söz konusu gemiye yapılan saldırının 12.30 sularında Yemen sahilinden 120 km uzaklıkta altı silahlı korsanın iki sürat teknesiyle gemiye yaklaşarak ateş açtığını söyledi. Şirket konuyla ilgili yaptığı açıklamada geminin güvertesinde hasar meydana geldiğini ve bölgedeki güvenlik güçlerinin korsanlara müdahale ettiğini ifade etti. Güvenlik güçleri ise bu saldırı ile birlikte Aden Körfezi'nde 9. saldırının gerçekleştiğini açıkladı.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü