banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Çıldır Gölün’de tekne turları başladı

UZUN YILLARDIR ÇILDIR GÖLÜ KIYISINDA YAZ VE KIŞ TURİZMİNİ AÇISINDAN YENİ ETKİNLİKLER VE HEYECANLAR OLUŞMASI AÇISINDAN ÇEŞİTLİK ETKİNLİKLER AKTİVİTELER İMZA ATAN ATALAY'IN YERİ İŞLETME BU KEZ ÇILDIR GÖLÜNDE TEKNE İLE GEZİNTİ DÜZENLEMEYE BAŞLADI

ARDAHAN 15.07.2020, 13:38 16.07.2020, 08:55
113
Çıldır Gölün’de tekne turları başladı

Ardahan Çıldır İlçesinde Doğu Anadolu bölgesinin ikinci büyük gölü olan Çıldır Gölü Kış turizmi açısından önemli etkinlikleri merkezi olmasının ardından yaz turizmi için çeşitli etkinliklerle yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olmaya başladı.

Uzun yıllardır Çıldır Gölü kıyısında yaz ve kış turizmini açısından yeni etkinlikler ve heyecanlar oluşması açısından çeşitlik etkinlikler aktiviteler imza atan Atalay’ın yeri İşletme bu kez Çıldır gölünde tekne ile gezinti düzenlemeye başladı.

Yerli ve yabancı turistler aktivite den memnuniyetini dile getirirken işletme sahibi Atalay Uzunkaya "Gölümüz bir doğa harikası, el değmemiş bakir bir alan, doğaya zarar vermeden bu bakirliği koruyarak yerli ve yabancı turistlerimizin uğrak bir noktası olması konusunda çeşitli etkinlikler ve çalışmalar yürütüyoruz. Çıldır kaymakamımız sayın Alper Taş’ın da desteği ile yaz ve kış turizmi açısında ilçemizden turizm rehberlerinde ön sıralarda olması için çaba ve gayret içerisindeyiz. Kış’ın donmuş göl üzerinde kar motoru, kar bisikleti, eskimo usulu balık avı ve evler gibi bir çok etkinlik düzenledik. Yaz turizmi içinde tekne ile Çıldır gölü üzerinde gezinti turlarımız başladı, önümüzdeki süreçte, tekne ile sörf ve yelkenli gibi bir çok aktivite için çalışmalara başlayacağız" dedi.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü