banner191

banner148

banner179

banner176

Halk Eğitim Merkezi Başpehlivan Yetiştiriyor

Korkuteli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Başpehlivan Yetiştirmek İçin Güreş Kursu Açtı. (adem Durmaz-antalya-iha)

ANTALYA 02.03.2016, 17:28
Halk Eğitim Merkezi Başpehlivan Yetiştiriyor
Antalya’nın Korkuteli ilçesi’nde bulunan Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, pehlivan yetiştirmek için “Güreş kursu” açtı.
Korkuteli Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, ilçede başpehlivan yetiştirmek için “Güreş kursu” açtı. Muhammet Ali Sarıcalar ve Muammer Büyüksaka tarafından verilen ve 480 saat sürecek olan kursu 25 Başpehlivan adayı katılıyor. Recep Gürbüz Kapalı spor salonunda açılan kursta güreşçiler, günde 4 saat antrenman yapıyor.
Kurs öğretmeni Muhammet Ali Sarıcalar, gençlere ata sporu güreşi sevdirmenin ve öğretmenin yanında, onların ahlaken ve sosyal alanda da gelişmelerine katkı sağlamayı hedeflediğini, Kursta öğrencilere minder ve yağlı güreş branşlarında eğitim verildiğini belirtti.
Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdür yardımcısı Fatih Uslu, öncelikle ata sporu olan güreşin ilçede yaygınlaştırılması için bu kursu açtıklarını söyledi. Öğrencilerin boş vakitlerini kötü alışkanlıklardan uzak bir şekilde spor yaparak değerlendirmelerini istediklerini belirten Uslu, “Dönemler halinde ilçe merkezinde talepler doğrultusunda lise ve diğer ilköğretim okullarının katılımıyla kurs devam edecek” dedi.
Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?