banner191

banner148

banner179

banner176

Fahri Trafik Müfettişleri 2017 Yılı 1. Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Antalya Emniyet Müdürlüğü, 257 Fahri Trafik Müfettişinin katılımı ile 2017 yılı 1. değerlendirme toplantısını yaptı.Uncalı Sosyal Hizmetler Eğitim ve Toplantı Salonunda İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ve 257 Fahri Trafik Müfettişinin...

ANTALYA 17.03.2017, 09:23
Fahri Trafik Müfettişleri 2017 Yılı 1. Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Antalya Emniyet Müdürlüğü, 257 Fahri Trafik Müfettişinin katılımı ile 2017 yılı 1. değerlendirme toplantısını yaptı.

Uncalı Sosyal Hizmetler Eğitim ve Toplantı Salonunda İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ve 257 Fahri Trafik Müfettişinin katılımı ile 2017 yılı 1. değerlendirme toplantısını yaptı. Toplantıda, Antalya’da görev yapan Fahri Trafik Müfettişlerinin Antalya trafiğine yapmış oldukları katkılar dile getirilerek, 2016 yılı ve 2017 yılının iki aylık dönemine ait istatistiki veriler incelendi.

Trafiğin sadece karayolundan oluşmadığını, bununla birlikte hava, deniz ve demir yollarının da olduğunu ifade eden İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, “Üç tarafı denizlerle kaplı ülkemizde özellikle yük ve yolcu taşımacılığında hava, deniz ve demir yollarının yeterince kullanılamadığından karayollarının yükünün henüz istenilen seviyede azaltılamadığını, trafiği düzenlemeden sorumlu kamu kurum ve kuruluşları üstlerine düşen görevi titizlikle yapmasına rağmen, yol kullanıcılarının trafik bilincini oluşturması ve bu konudaki duyarlılığın artmaması nedeniyle, ölümlü ve yaralamalı kazalarda azalmanın hedeflenen noktaya ulaştırılamadığını, trafiğe katkı sağlayan birimlerin ve Fahri Trafik Müfettişlerimizin de trafik bilincinin oluşturulması ve hassasiyetin sağlanmasına katkıda bulunmaları bekleniyor” dedi.

“Emniyet mensupları ve Fahri Trafik Müfettişleri insanların can güvenliği için görev üstleniyor”

Emniyet mensuplarının ve Fahri Trafik Müfettişlerinin, insanların can güvenliği için görev üstlendiğini söyleyen Uzunkaya, “Birlikte yaralamalı ve ölümlü kazaları ne kadar azaltılabilirse insanlığa sağlanan faydanın o kadar büyük olacağını, Trafik hizmetlerinde görevli bir personelin ortalama 25 yıl çalıştığını düşünürsek ve çalışan her personel, her yıl bir kişinin hayatını kurtarabilirse insanlığa faydalı bir hizmet yapmış olacağını, herbirimiz çalışma hayatımız boyunca bu kıstasa dikkat ederek hizmet verirsek görevimizi en iyi şekilde yerine getirmiş olacak” diye konuştu.
Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?