banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

30 Ağustos Zaferi Alanya’da törenle kutlandı

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 98’İNCİ YIL DÖNÜMÜ, TÜM YURTTA OLDUĞU GİBİ ALANYA’DA DA DÜZENLENEN RESMİ TÖRENLE KUTLANDI. DÜN AKŞAM DÜZENLENEN PROGRAMDA İSE MİLLİ MÜCADELEYİ VE CUMHURİYET COŞKUSUNU KONU ALAN MÜZİK VE TÜRK BAYRAKLARI İLE DONATILAN ARAÇLAR İLÇENİN ÇEŞİTLİ NOKTALARINDA YER ALDI. SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE İSTİRAHAT HALİNDE OLAN ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL DE EVİNİN BALKONUNDAN KUTLAMAYA DESTEK VERDİ.

ANTALYA 30.08.2020, 11:30
30 Ağustos Zaferi Alanya’da törenle kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da düzenlenen resmi törenle kutlandı. Dün akşam düzenlenen programda ise milli mücadeleyi ve cumhuriyet coşkusunu konu alan müzik ve Türk Bayrakları ile donatılan araçlar, ilçenin çeşitli noktalarında yer aldı. Sağlık sorunları nedeniyle istirahat halinde olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de evinin balkonundan kutlamaya destek verdi.

Büyük Taarruz’un 98’inci yıldönümü kutlamaları Alanya’da saat 09.00’da Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde başladı. Kutlama programına Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkan Vekili Mustafa Tuna, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti ilçe başkanları, oda ve dernek yöneticileri ile vatandaşlar katıldı. Çelenk sunma töreninin ardından okunan İstiklal Marşı ile tören son buldu. Kaymakamlık makamında tebrik kabul töreni ise bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle gerçekleştirilemedi.

Şehitlik ziyareti gerçekleştirildi

Atatürk Anıtı’ndaki törenin ardından Alanya İlçe Garnizon Şehitliği’ne ziyaret gerçekleştirildi. Kaymakam Ürkmezer ve Başkan Vekili Tuna, kahraman şehitlerimizin mezarlarına çiçek bıraktı. Edilen duaların ardından kutlama programı sona erdi.

Başkan Yücel kutlamalara balkonundan destek verdi

29 Ağustos’u 30 Ağustos’a bağlayan gece boyunca zaferin heyecanı Alanya sokaklarına da taşındı. Alanya Belediyesi ve Alanya Kent Konseyi’nin organizasyonunda milli mücadeleyi ve cumhuriyet coşkusunu konu alan müzik ve Türk Bayrakları ile donatılan araçlar, ilçenin çeşitli noktalarında zafer coşkusunu vatandaşlara yaşattı. Salgın nedeniyle kısıtlı şartlar altında gerçekleşen kutlamalara sağlık sorunları nedeniyle istirahat halinde olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de evinin balkonundan destek verdi.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
-3
parçalı az bulutlu
banner102