banner191

banner148

banner179

banner176

Gölbaşı’nda TÜBİTAK bilim fuarı açıldı

Gölbaşı’nda Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi ve Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi’nde “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Destekleme Programı” kapsamında bilim fuarı açılışı gerçekleştirildi.4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı...

ANKARA 22.05.2017, 16:55
Gölbaşı’nda TÜBİTAK bilim fuarı açıldı

Gölbaşı’nda Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi ve Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi’nde “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Destekleme Programı” kapsamında bilim fuarı açılışı gerçekleştirildi.

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı çerçevesinde okullarda düzenlenen fuarların açılışı, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz ve okul müdürleri tarafından yapıldı.

Başkan Duruay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürbüz, ilk olarak Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi’ndeki bilim fuarında 20 projeyi gezerek, öğrencilerin geliştirdikleri projeler hakkında bilgi aldı. Ardından Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi’nde 21 projenin yer aldığı çalışmaları inceleyen Başkan Duruay, öğrencileri başarılarından dolayı kutladı.

Duruay, Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi’nde bilim fuarında "Akıllı Bahçe" projesine destek vereceğini açıklayarak, Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak projeyi uygulayabileceklerini aktardı.

Öğrenciler, Başkan Duruay’a projenin amacı hakkında bilgi vererek, şunları kaydetti:

“Günümüzde çok yaygınlaşan hobi bahçelerini çok beğeniyoruz ancak iş nedeniyle yeterli zamanı ayıramayacağımızdan korkuyor ve bitkileri kurutabileceğimizi düşünüyoruz. Biz ise buna çözüm olarak Akıllı Bahçe sistemimizi sunuyoruz. Toprağın nemini ölçerek bahçemizin bitkilerinin tüm su ihtiyacını otomatik olarak sağlayacağız. Hatta bu suyu da yağmur suyunu biriktirerek elde edeceğiz.”
Yorumlar (0)
27°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?