banner191

banner148

banner179

banner176

Çankaya, Çanakkale Zaferi’nin 102. yılında tek yürek

Çankaya Belediyesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılında “Geçilemedi, Geçilemeyecek; Ah Bir Ataş Ver” adlı müzikli anlatıyı Çankayalılarla buluşturdu.Çankaya Belediyesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü...

ANKARA 19.03.2017, 12:10
Çankaya, Çanakkale Zaferi’nin 102. yılında tek yürek

Çankaya Belediyesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılında “Geçilemedi, Geçilemeyecek; Ah Bir Ataş Ver” adlı müzikli anlatıyı Çankayalılarla buluşturdu.

Çankaya Belediyesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102’nci yılında anlamlı bir etkinliğe daha imza attı. 18 Mart’ta Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesinde düzenlenen anma gecesinde Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının hazırladığı “Geçilemedi, Geçilemeyecek; Ah Bir Ataş Ver” müzikli anlatısı Çankayalılarla buluşturuldu. Anma gecesine katılan sanatseverler, opera sanatçıları Görkem Ezgi Yıldırım, Aykut Çınar ve Mehmet Yılmaz’ın seslerinden Çanakkale’de büyük zaferi kazandıran kahraman Mehmetçiklerin hikayelerini dinledi. Salonu dolduran izleyiciler, 1953 yılında tatbikattan dönerken Çanakkale Boğazı’nda batan ve 81 Mehmetçiğe mezar olan Dumlupınar Denizaltısı’nın hikayesinin anlatıldığı gösteride duygulu anlar yaşadı. Müzikli anlatıya ismini veren "Ah Bir Ataş Ver" türküsüne ve “İzmir Marşı”na eşlik eden izleyiciler, sanatçıları dakikalarca ayakta alkışladı.
Yorumlar (0)
24°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?