banner191

banner148

banner179

banner176

Çanakkale emanetleri Polatlı’da

Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Eskişehir üzerinden Ankara’ya ulaştırmak üzere 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri anma programı kapsamında her yıl geleneksel olarak Çanakkale’ den yola çıkarılan Kutsal emanetler Kaymakam Mahmut Nedim...

ANKARA 16.03.2017, 15:51
Çanakkale emanetleri Polatlı’da

Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Eskişehir üzerinden Ankara’ya ulaştırmak üzere 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri anma programı kapsamında her yıl geleneksel olarak Çanakkale’ den yola çıkarılan Kutsal emanetler Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer tarafından Eskişehir Kaymakamı Erdinç Yılmaz’dan teslim alındı. Polatlılı atletler Türk Bayrağı, Deniz Suyu ve Kutsal toprağı aldı ve Polatlı’ya getirdi. Teslim alınan kutsal emanetler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilmek üzere Ankaralı atletlere teslim edildi.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri anma programı kapsamında her yıl geleneksel olarak Çanakkale’ den kutsal emanetler ( Türk Bayrağı, deniz suyu ve Kutsal toprak) Cumhurbaşkanlığına teslim edilmek üzere yola çıkıyor. Bu yılda Çanakkale’den yola çıkan kutsal emanetler Eskişehirli atletlerden Sivrihisar’da teslim alınarak Polatlı’ya getirildi ve Ankaralı aletlere teslim edildi. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 102. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikte kutsal emanetler Sivrihisar Hükümet Konağı önünde Sivrihisar Kaymakamı Erdinç Yılmaz tarafından Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer’e teslim edildi. Teslim alınan kutsal emanetler ilçeye getirildi ve saat Cumhuriyet Meydanı’nda Polatlı atletler tarafından Ankaralı atletlere teslim edildi. Cumhuriyet Meydanında yapılan Kutsal Emanetlerin teslim törenine Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Polatlı Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Özcan Demirel, CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, STK Temsilcileri, siyasi parti üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Tören sonunda Gençlik Hizmetleri ve spor il müdürlüğü şube müdürü Gürsel Uzunca ve Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer bir birilerine çiçek takdimin de bulundu.
Yorumlar (0)
24°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?