banner191

banner148

banner179

banner176

Başkan Elikesik: "Her türlü darbeye karşıyız”

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik, "Her türlü darbeye karşıyız” dedi.CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Elikesik, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı. Her türlü darbeye karşı olduklarını...

ANKARA 15.07.2018, 09:23
Başkan Elikesik: "Her türlü darbeye karşıyız”

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik, "Her türlü darbeye karşıyız” dedi.

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Elikesik, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı. Her türlü darbeye karşı olduklarını belirten Başkan Elikesik yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz.

15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz. Darbe girişimine karşı milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi kuma fırsatına dönüştürülememiş sonraki süreçte TBMM’yi devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 2 yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağının çıkarılmasına dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.”

“Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir” diyen Elikesik şöyle devam etti:

"Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor. Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken darbeye karşı canını vererek şehit olan evlatlarımızı rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dilerim.”
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
15°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?