banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Amasya’da açık kalp ameliyatları başladı

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk koroner by-pass ameliyatları birer gün arayla başarıyla yapıldı.Koroner anjiyografilerinde kalbi besleyen 3 damarı tıkalı olduğu belirlenen 63 yaşındaki Fadime...

AMASYA 23.01.2018, 18:22
Amasya’da açık kalp ameliyatları başladı

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk koroner by-pass ameliyatları birer gün arayla başarıyla yapıldı.

Koroner anjiyografilerinde kalbi besleyen 3 damarı tıkalı olduğu belirlenen 63 yaşındaki Fadime Ünal ile 73 yaşındaki Zekeriya Yağmur by-pass ameliyatı oldular.

Açık kalp ameliyatlarını koordinatör hastane olan Ankara Yüksek İhtisas Hastanesinden gelen öğretim üyeleri Prof. Dr. Cemal Levent Birincioğlu, Doç. Dr. Gökhan Lafçı, Doç. Dr. Nevriye Salman, Uzman Doktor Doğan Sert ve ekibiyle birlikte gerçekleştirdiklerini belirten Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Opr. Dr. Serdar Badem, “Artık ilimizde açık kalp ameliyatlarına başarılı bir şekilde başlamış olduk” dedi.

Ameliyatı sonrası yoğun bakım ünitesinden servise alınan hastalardan Fadime Ünal, “Allah doktorlarımızdan razı olsun. Benim için ellerinde geleni yaptılar” diye konuştu.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ile birlikte hastaneye gelen Amasya Valisi Dr. Osman Varol’a bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz de, “Koordinatör hastanemizin başarılı kadrosu ve uzman ekibimizle birlikte bu ameliyatları başardık. Hastanelerimizin tüm birimleri ve personeliyle hastalarımıza en iyi şekilde hizmet verebilmek için çalışmaktayız” şeklinde konuştu.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?