banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

ATSO, fahiş fiyat artışı yapanları cezalandıracak

AKSARAY TİCARET VE SANAYİ ODASI (ATSO), DÜNYA GENELİNDE YAYILAN VE ÜLKEMİZDE DE ORTAYA ÇIKAN YENİ TİP KORONA VİRÜS SONRASINDA BAZI İŞLETMELERİN SÖZ KONUSU DURUMDAN İSTİFADE EDEREK TİCARİ ÜRÜNLERDE HAKSIZ FİYAT ARTIŞI GERÇEKLEŞTİRDİĞİ HAKKINDA ŞİKAYETLER ALIRKEN, ATSO BAŞKANI CÜNEYT GÖKTAŞ FAHİŞ FİYAT ARTIŞI YAPAN İŞLETMELERİ CEZALANDIRACAKLARINI DUYURDU.

AKSARAY 16.03.2020, 13:15
ATSO, fahiş fiyat artışı yapanları cezalandıracak

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), ortaya çıkan yeni tip koronavirüs sonrasında bazı işletmelerin söz konusu durumdan istifade ederek ticari ürünlerde haksız fiyat artışı gerçekleştirdiği hakkında şikayetler alırken, ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş fahiş fiyat artışı yapan işletmeleri cezalandıracaklarını duyurdu.

Kamuoyu tarafından iletilen şikayetlere yönelik açıklamada bulunan ATSO Başkanı Göktaş, “Ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19) isimli hastalık sonrasında, bazı işletmelerin söz konusu durumdan istifade ederek ticari ürünlerde haksız fiyat artışı gerçekleştirdiği hakkında şikayetler Odamıza ulaşmaktadır. Bu çerçevede, çalışma alanımızda tespit edilen bu tür işletmelerin, Odamız Disiplin Kuruluna sevk edileceği ve haklarında " Oda Üyelerine Verilecek Disiplin ve Para Cezaları ile Disiplin Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu Hakkında Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde gerekli işlemleri başlatacağız. Ülkemizdeki işletmelerimizin, vatandaşlarımıza yönelik olarak sağduyu ile yaklaşması gereken zamanda fahiş fiyatlar uygulayarak fırsatçılık yapanlara gerekli işlemler yapılacaktır. ATSO olarak bizlerde üyelerimizin böyle bir durumda bulunmaları halinde yönetmelik kapsamında gereken tüm cezai işlemleri yerine getireceğiz. Aksaray iş dünyasının ve odamız üyelerinin böyle bir durumla karşılaşmamalarını temenni ediyoruz. Bu kapsamda tüm kamuoyunun bilmesini istiyoruz ki bu tür durumla karşılaşılması durumunda ATSO gerekeni yapacaktır. Kamuoyuna önemle duyurulur” dedi.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
5
sisli
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102