banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

ASÜ’de sterilizasyon tedbirleri titizlikle uygulanıyor

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ’NDE (ASÜ) KORONAVİRÜS SALGININA DAİR ALINAN ÖNLEMLER KAPSAMINDAKİ STERİLİZASYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

AKSARAY 18.03.2020, 13:38
ASÜ’de sterilizasyon tedbirleri titizlikle uygulanıyor

Aksaray Üniversitesinde (ASÜ) koronavirüs salgınına dair alınan önlemler kapsamındaki sterilizasyon çalışmaları devam ediyor.

ASÜ bünyesinde oluşturulan ekipler, merkez kampüs ve ilçelerdeki okullarda sterilizasyon çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bu kapsamda, toplu kullanıma açık olan mekânlar öncelikli olmak üzere, tüm bina ve kullanım alanları salgına karşı steril hale getiriliyor. 16 Mart 2020 tarihinden itibaren derslere ara verildiğini, bunun bir tatil değil, salgınla mücadele için bir yalıtım süreci olduğunu kaydeden ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Tüm dünyayı etkisi altına alan salgınla alakalı olarak devletimizin aldığı tüm kararları dikkatle takip ediyoruz. Biz de, salgın riskini en aza indirebilmek için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getiriyoruz. Sterilizasyon çalışmaları bu işin bir parçasını temsil ediyor. Oluşturduğumuz ekipler, belirlenen program dâhilinde, toplu kullanılan mekânlar başta olmak üzere diğer tüm noktalarda titiz şekilde hijyen çalışmalarını gerçekleştiriyor. Aksaray Belediyesi de bu çalışmalarımız kapsamında bizlere destek oluyor. Sayın Belediye Başkanımız Evren Dinçer nezdinde, tüm ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

Kampüsteki sterilizasyon çalışmaları devam edecek. Bu çalışmalara ek olarak bina girişlerine ve ihtiyaç duyulan diğer yerlere dezenfektasyon el septiği kutuları da monte edildi.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
12°
açık
banner102